pan_andriy (pan_andriy) wrote,
pan_andriy
pan_andriy

найбільша пустеля в Європі

Мабуть не всі знають, шо найбільша пустеля Європи -- це так звана Олешківська пустеля, що на Херсонщині.
Олешки - колишня назва м.Цюрупінськ. Довкола Олешківської пустелі 50 років тому розпочато висадження рукотворного Цюрупінського лісу. Без нього піщана пустеля дуже швидко почне захоплювати чорноземи.
Чому саме 50 років тому? Бо саме тоді Крим було передано Україні. Відтак було започатковано будівництво каналу Дніпро-Крим. Це й сприяло загрозі поширення Олешківської пустелі.

Після виселення татар з Криму в 1944-му традиційна татарська система зрошування зовсім занепала . Навіть колодці було засипано. Тоді найбільшою європейською пустелею був Крим.

Повоєнні переселенці з Росії в Крим палець об палець не вдарили, аби хоч як наладити життя в Криму. До 1954-го ситуація стала катастрофічною, саме тому Крим передали (по факту нав'язали) Україні.

Ті бовдури з Кримського "Прорыва", що встановлювали "прикордонні стовби" між Кримом і Україною не могли не бачити каналу, по вони були на його березі. Без дніпровської води Крим знову стане пустелею, це мали б усвідомлювати навіть бовдури. (Як не в Криму, то бодай в Кремлі)
Тим часом півдню України прісна вода зовсім не зайва.
Subscribe

 • переправа-переправа

  "Мертвых на утлом челне через темный поток перевозит. Бог уже стар, но хранит он и в старости бодрую силу." -- Вергилий Харо́н — перевозчик душ…

 • попаданец

  «Попаданчество» — распространённый приём фантастической литературы, связанный с внезапным переносом героя в прошлое, будущее, на другую планету, в…

 • не ахти

  Все це лайна варте, — відповів Палівець, Я.Гашек "Пригоди Швейка" Таганский районный суд Москвы арестовал на 10 суток комика Идрака Мирзализаде…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments