pan_andriy (pan_andriy) wrote,
pan_andriy
pan_andriy

Заплатити справжню ціну

Сергій Лещенко
Журналіст "Української правди"
21 лютого 2014, 21:04

Те, що парламент проголосував за послаблення влади Януковича шляхом повернення до Конституції-2004, а Янукович погодився на дострокові вибори в грудні – це був порядок денний спротиву місяць тому назад. До перших людських жертв.

Янукович запізнюється з розумінням ситуації. Як і лідери опозиції.

За великим рахунком, сьогодні іде полювання на голову Януковича. І той, хто принесе її на майдан, буде оголошений національним героєм. Знайдуться десятки тисяч людей, які скинуться на винагороду цій людині. Можливо навіть, його ім'ям називатимуть вулиці. Нецивілізовано – скажете ви? Але Янукович власноруч створив пекло в своїй державі. У такій ситуації домовлятися про рік перебування Януковича при владі – це безглуздя. Він мав піти вже сьогодні – а єдиною гарантією опозиції мала бути обіцянка, що його літак безперешкодно залишить повітряний простір України протягом 24 годин.

Доля Януковича висить на волосині. Він убив понад сотню людей. В цих громадян України є друзі та родичі. І в цих людей є зброя на руках. Тому, якщо Янукович залишиться жити в Україні, все життя його супроводжуватиме страх бути застреленим впритул з пістолета, або його кортеж обстріляють з гранатомету, або спалять заживо в Межигір'ї, закидавши коктейлями Молотова. І я маю великі сумніви, що нова влада буде переслідувати месника за всією суворістю закону.

Єдина альтернатива для Януковича уникнути цього – тікати з країни. Питання лише, хто буде готовий його прийняти. Не певен, що Путін захоче зв'язувати з лузером, який двічі за десять років зруйнував його концепцію підкорення пострадянського світу та виставив ідіотом перед міжнародною спільнотою.

Також не певен, що Януковича захоче приймати в себе Лукашенко – згадайте його принизливі коментарі про українського колегу. Янукович може тікати до Африки, де він малознайомий персонаж, до Венесуели, до Сирії. Вибір не дуже великий.

Що я можу порадити родичам загиблих. Подавати позови проти України до Європейського суду з прав людини та відсуджувати матеріальну компенсацію. Процес триватиме довго. Але відплата може вимірюватися сотнями тисяч євро. Це додатково легітимізує в очах суспільства конфіскацію власності банди Януковича.

І ще одне.
Олігархи Януковича мали шанс врятувати свою шкуру місяць тому, до кровопролиття. Зараз запізно. Батько і сини Януковичі, Ахметов, Новинський, Іванющенко, Хмельницький, Фірташ, Льовочкін, Клюєв, Пшонка повинні бути позбавлені активів, які були виведені з державної або псевдо-державної власності, починаючи з лютого 2010 року, за часі правління Януковича.

Межигір'я, чисельні резиденції, мисливські заповідники, обленерго, облгази, генеруючі компанії Західенерго, Дніпроенерго, Донбасенерго, Укртелеком, Металургійний комбінат імені Ілліча, збагачувальні шахти, титанові активи, сонячні електростанції – все це було "приватизовано" на фальшивих конкурсах з підставними учасниками або взагалі внаслідок рейдерських схем.

І це повинно бути повернуто в державну власність за схемою реприватизації "Криворіжсталі" з погашенням заплаченої олігархами суми після повторного продажу на відкритих аукціонах. Ахметов має бути свідомий – Яценюк не уповноважений Майданом давати йому будь-які гарантії.

Тим більше має бути зупинена приватизація "Черкасиобленерго", яка зараз іде повним ходом, попри ешелони вбитих людей. Має бути зупинена схема Фірташа зі взяття під контроль "Титану України", яка в самому розпалі.
Країна залита кров'ю, а вони готуються під завісою диму палаючих шин забрати чергову порцію власності.

Олігархи повинні бути позбавлені будь-якого впливу на політику. Місце їх охоронців, водіїв, коханок та адвокатів повинні зайняти люди, які три місяці боролися з кривавою диктатурою на лютих морозах під кулями. І нові політики повинні розуміти – якщо вони повторять помилки попередників, то їх чекатиме ще більше покарання. Бо вони зрадять не Януковича, людей, які загинули в ім'я кращої України.

Так само назавжди мають бути позбавлені посад всі нинішні силовики та судді. І так само мають піти з політики всі комуністи та регіонали – навіть ті, які вважають, що їх втеча з палаючого корабля Партії регіонів є благородним вчинком. Всі ці Хомутинніки, Рудьковські, Буряки повинні розуміти – сьогодні в них є два вибори: трибунал або життя за межами політики. Країна змінилася, і в цій країні в них немає третього вибору – продовжувати політичну кар'єру.

Не вірте казкам, що реприватизація призведе до невиправних втрат для країни. Вони втратять лише частину майна, яку набули, користуючись наближеністю до злочинного режиму Януковича. Можливо, Ахметов продасть свою квартиру в Лондоні за 200 мільйонів доларів та купить собі щось скромніше. Можливо, продасть один з двох своїх приватних літаків та кількох футболістів. Але ці люди, які три місяці солідаризувалися з геноцидом Януковича, повинні заплатити свою ціну.

І це не мої слова – а колишнього посла США в Києві Джона Гербста, який представляє країну, де приватна власність є недоторканою:

"Дело в том, что самые влиятельные люди в Украине до сих пор мотивированы своими личными узкими интересами. У украинского общества недостаточно сил, чтобы добиваться наказания тех "влиятельных людей", которые заходят слишком далеко".

Час довести, що українське суспільство накопичило достатньо сил, аби поставити цих людей на місце.

http://uapress.info/uk/news/show/16938

Subscribe

 • бабы доведут до цугундера

 • переправа-переправа

  "Мертвых на утлом челне через темный поток перевозит. Бог уже стар, но хранит он и в старости бодрую силу." -- Вергилий Харо́н — перевозчик душ…

 • попаданец

  «Попаданчество» — распространённый приём фантастической литературы, связанный с внезапным переносом героя в прошлое, будущее, на другую планету, в…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments