pan_andriy (pan_andriy) wrote,
pan_andriy
pan_andriy

крізь час

Євген Маланюк,
(1897-1968, Нью Йорк)
офіцер царської армії, сотник в армії УНР.

"Як свідчить архів Євгена Маланюка в УВАН у США, поет відкрив для себе творчість Ліни Костенко наприкінці п’ятдесятих років. Вірші Ліни Костенко поет спеціально збирав у вирізках із газет, передруках чи переписаними від руки"
Євген Маланюк: над рядками поезій Ліни Костенко


Є.Маланюк "Нотатники"
("Темпора", 2008)

20.09.1966
Навіть у Драча є нотки рабства, чи підоснови. Навіть у інших. Навіть у Рильського. Навіть у Хвильового.Симоненко — це «лютий крик прозрілого раба»  А Ліна народжена війною, як Зеров, Нарбут, Яновський, Антонечко, Бажан, Підмогильний.
І тут є наша ціль: духовна суверенність. Україна в серцях і мозку. І цього Ліні не вибачать.

2/3.12.66
Історія повторюється: чи про Ліну Костенко не можна сьогодні повторити слова Франка про Лесю - «чи не єдиний мужчина на всю соборну Україну»?Ліна Костенко
02.12.2004

" Коли я ще раз почую, що Україна встала з колін, я випишуся з українців.  Хто встав із колін? Як на мене, теперішнє оце обурення все-таки молодь в основному підняла. Старші дуже переживають, у старших сльози стоять на очах від того, що зараз відбувається. Але сказати, що це Україна встала з колін, не можна, бо ця молодь ніколи не стояла на колінах. Не стояли ж ви на колінах? Як вам ця ідея, що ви стояли на колінах? Навіть я у своєму віці не стояла ніколи на колінах. Мені, щоб підвестися з колін, треба на них стати, а я не хочу. Все. Значить, оце в цьому є глибокий якийсь жаль. Ви молоді, забудьте всі кліше, вони вам не потрібні. Оце підведіть риску і все. Ви ж і повстали через те, що ви більше не можете жити по-старому, чому ви повинні тягти за собою шлейф усіх помилок і поразок?
http://www.umoloda.kiev.ua/number/320/164/11594/

Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments