pan_andriy (pan_andriy) wrote,
pan_andriy
pan_andriy

експорт американського газу

7 серпня 2013, Вашингтон.
Міністерство енергетики США оголосило про дозвіл Lake Charles Exports, LLC (Lake Charles) на експорт зрідженого природного газу до країн, що не мають угоди про зону вільної торгівлі (FTA) з США з терміналу в Лейк-Чарльз, штат Луїзіана.

З урахуванням екологічної експертизи та остаточного дозволу регулюючих органів, об'єкт умовно має право на експорт у розмірі до 2,0 мільярдів кубічних футів природного газу на добу протягом 20 років.

Раніше були видані дозволи на експорт СПГ в країни не-FTA:
1. Sabine Pass LNG - до 2,2 млрд куб.фут / добу
2. Freeport LNG - до 1,4 млрд куб.фут / добу

http://forum.pravda.com.ua/read.php?2,214036820

В кубометрі 35 куб.футів. Експорт за рік:
365х(2,0+2,2+1,4)/35=58 млрд.м3
Це до 40 % обсягу російського експорту.

"Дотепер найбільші галузеві компанії оголосили про готовність вкласти в проекти з експорту газу з США і Канади близько 500 мільярдів доларів, повідомляє The Wall Street Journal."

З часом технології видобування сланцевого газу поширяться по всьому світу, проте це потребує часу,  принаймні  років з 10.
США мають фору в часі, і вони постішають нею скористатися. Ці 500 мільярдів (вартість має враховувати і витрати на видобуток) потрібно принаймні відбити. Виручка має бути понад 50 млрд. на рік. (500/10)  Катарський зріджений газ постачався в Європу по 150 долл. Американський, з урахування вищої собівартості, ймовірно буде по 250-300 дол. Якщо так, то це  15-17 млрд. на рік. Замало. Тому або дозвіл на експорт отримають ще кілька компаній, або квоти будуть істотно збільшені, принаймні втричі. У результаті весь обсяг експорту Газпрому як мінімум буде перекритий. Зрозуміло не все піде в Європу, основне споживання газу буде в Азії.

До FTA (Free Trade Agreements) входять 20 країн. Ці обсяги розраховано НЕ на них. Не для Кореї, не для Канади, не для Мексики, а для Японії, для Європи і можливо для Китаю.

Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments