pan_andriy (pan_andriy) wrote,
pan_andriy
pan_andriy

з нагоди перших роковин помаранчових подій

Не буде перебільшенням стверджувати, що своїй перемозі Майдан не в останню чергу, має завдячувати своєму простору, котрий мало того, що вмістив кількасоттисячний людський загал, а ще й забезпечив видовищне зображення для телевізії.
Проте таким просторим Майдан був не завжди. На світлині ліворуч можна бачити Майдан (з боку Інститутської), яким він був десь на зламі XIX і XX-го сторіч. Тоді він мав назву Думська площа. Таким Майдан простояв до 1941 року. Сучасному вигляду Майдан має завдячувати не так повоєнним будівничим, як НКВС, який у вересні 1941 року знищив, або понівечив вибухівкою майже всі навколишні споруди, хіба що окрім горішньої Софії. Власне ці вибухи і утворили простір Майдану. Якщо раніше ширина Хрещатика в районі Майдану складала біля 30-40 метрів, то нині відстань від готелю "Україна" до готелю "Козацький"- майже 400 метрів. Є де розгулятися.Умовно кажучи Дума провалилася під землю і реінкарнувалася у "Глобус".

Наступному малюнку біля 150 років. Важко сказати напевно звідки цей ракурс (на Інститутську). Мабуть з перетину Прорізної та Грінченка, зараз там все забудовано. Цікаво шо за вежа?

http://www.grad.kiev.ua/infoglueDeliverLive/ViewPage.action?siteNodeId=113&languageId=4&contentId=-1
Tags: Kyїv
Subscribe

 • марсіянське

  Український інженер з Каліфорнії став одним із розробників гелікоптера для польотів на Марсі.

 • грызуны и бутерброд

  - Сперва с Византией покончим-с, - мечтал он, - а потом-с... На Драву, Мораву, на дальнюю Саву, На тихий и синий Дунай... Д-да-с! ... И вдруг…

 • всё те же на манеже

  " 24 сентября 1999 г. спустя полчаса после заявления Рушайло директор ФСБ Николай Патрушев сообщил СМИ, что это были учения, а в мешках находился…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments