pan_andriy (pan_andriy) wrote,
pan_andriy
pan_andriy

bitcoin

Bitcoin — електронна валюта, яка була створена у 2009 році та базується на самоопублікованому документі Сатоші Накамото.
Bitcoin не має централізованого управління та емітентів. Транзакції із цифровим підписом між двома вузлами передаються до всіх вузлів peer-to-peer мережі, а самі дані про переміщення коштів зберігаються у розподіленій базі даних. Для запобігання можливості трати чужих грошей або використання своїх коштів двічі використовуються криптографічні методи.
...
За задумом творця системи - японця Сетоші Некемото, - будь-яка центральна емісія повинна бути скасована і замінена на персональну (особисту) емісію самих громадян.
...
В даний момент кількість монет в обігу системи складає трохи більше 1 млн. Фактично на даний момент, BitCoin - це хмарна мережа розподілених обчислень. Дохід в BitCoin монетизується за рахунок валюти, цінність якої забезпечує електрична енергія і робота процесора. Фактично, номінал однієї монети дорівнює певній кількості процесорного часу.
...
Коли загальна валютна база системи досягне суми 21 млн. монет, то будь-який тип емісії буде повністю технічно зупинений (щоб уникнути інфляції), після чого система увійде в третю заключну фазу - стабілізація.
...
Сьогодні BTC приймають сотні західних магазинів електроніки, косметики, компанії з надання послуг хостингу, замовлення їжі, лотереї, віртуальні ігри та інші сервіси.
...
Після численних випадків закриття рахунків у традиційних грошових системах у проекту WikiLeaks, цей проект тепер продовжив збір грошей в системі BitCoin.
http://uk.wikipedia.org/wiki/Bitcoin

Не дуже все це зрозуміло, проте вже ясно, що за сучасного розвитку обчислювальної техніки, і за сучасної потужності мереж, банківська система, якої ми її знаємо, безнадійно застаріла. Висловлю обережне припущення, що без банків взагалі можна обійтися.  З  часом має виникнути ще кілька схожих саморегульованих платіжних систем. До кожного платежу можна прив`язати сплату податків і пенсій.  Відтак ліквідувати матеріальне утримання величезного паразитичного апарату, який наріс на обігу коштів.
Subscribe

 • марсіянське

  Український інженер з Каліфорнії став одним із розробників гелікоптера для польотів на Марсі.

 • грызуны и бутерброд

  - Сперва с Византией покончим-с, - мечтал он, - а потом-с... На Драву, Мораву, на дальнюю Саву, На тихий и синий Дунай... Д-да-с! ... И вдруг…

 • всё те же на манеже

  " 24 сентября 1999 г. спустя полчаса после заявления Рушайло директор ФСБ Николай Патрушев сообщил СМИ, что это были учения, а в мешках находился…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments