pan_andriy (pan_andriy) wrote,
pan_andriy
pan_andriy

"Вєлікая Атєчєствєнная" - шо це було?

Путин отметил, что статистика времен Второй мировой войны показывает, что наибольшие потери понесла именно РСФСР – более 70%. «Это значит, что война выиграна, не хочу никого обижать, за счет индустриальных ресурсов Российской Федерации. Это исторический факт, это все в документах», - заявил он.
http://focus.ua/politics/161151

Какіх докумєнтах? Гдє статістіка? Нєт атвєта.

Вопрос, каковы потери РСФСР в ВОВ, всего и на фронте?
http://vif2ne.ru/nvk/forum/2/arhprint/973544

Нєт атвєта.
Я витратив хвилин 20, длубаючись у гуглі - нема нічого. "Потери СССР" - скільки завгодно:

"За годы войны на советской территории было разрушено 1710 городов и посёлков городского типа и более 70 тыс. сёл и деревень, 32 тыс. промышленных предприятий, разгромлено 98 тыс. колхозов, 1876 совхозов."

Скільки з них російських? Нєт атвєта.

"Оккупация территории СССР войсками Третьего рейха и его союзников"
Стаття величезна, там йдеться про що завгодно, проте немає навіть загальної площі окупованих радянських територій!  "13 краёв и областей РСФСР — под контролем Германии" - ось і все про Росію. 

Знайшлася німецька карта "Третього рейху" часів максимального територіального розширення, тобто станом на 1942 рік.До речі це єдина карта  з нанесеними кордонами радянських республік. 
І тут є на що подивится.
Фіни повернули собі назад власні території загарбані СРСР в ході війни 1940 року. Окрім того тоді це була  Карело-Фінська ССР, така ж як і УРСР, тобто  не Росія взагалі.
Візуально загальна площа окупованих російських земель менше , або дорівлює площі України.
Площа України - 0,6 млн. кв. км.
Площа РСФСР 17 млн.кв.км.
Таким чином під час Другої Світової було окуповано ніяк не більше 3% території РСФСР.
Якщо не рахувати Північний Кавказ, то глибина просування німецьких військ на російську територію складала від нуля до 200 км. максимум. Це менше аніж від Києва до Умані. В середньому десь як від Києва до Білої Церкви.
Окупація окремих районів і областей тривала від днів і тижнів до місяців, рідко де повний рік - хіба в якійсь псковской дєрєвнє. Оті 13 областей були окуповані лише частково. Тобто сьогодні німець заступив на територію якоїсь області, за тиждень пішов звідти назавжди, а в історію факт потрапив.

За великим рахунком аварія на ЧАЭС була для України на порядок більшою втратою, аніж для Росії війна з німцями.

Тепер придивімося уважніш до цих 3% окупованих РСФСР. Подумки накладімо на них карту етнічного розселення українців.


РЕЧЬ РЕЙХСЛЕЙТЕРА РОЗЕНБЕРГА

20.06.1941г.
...
Украинские границы охватывают собственно Украину, включая Курск, Воронеж, Тамбов, Саратов. В течение нескольких лет я поручал изготовлять своему учреждению этнографические карты для всего востока. Мы о установили, как проходят этнографические границы. Черноземная область, являющаяся самой плодородной областью России, может совершенно спокойно быть отнесена к ведению украинского правительства.
Она занимает площадь в 1,1 млн.кв.км. с населением в 59,5 миллионов человек
http://www.russia-21.ru/XXI/RUS_21/ARXIV/1994/rozenberg_06-07_1994.htm

Площа України 0,6 млн. Приблизно така ж площа окупованої частини Росії (без фінських земель). Із них понад половина -  етнічна Україна. (Зробімо скидку, на те, що німці таки не дійшли до Саратова і Тамбова.).
Сільські райони Кубані, Старопілля, Сталінградської області розмовляли переважно українською.

Якщо врахувати, що Смалєншчына і Бряншчына - це взагалі-то етнічна Білорусь, Псков-Новгород - ільменські словєнє, а Московська область по Можай - обмоскалена балтійська голядь, то вимальовується цікава картина: території вєлікарасов війна взагалі не торкнулася!  (Ну - ледь-ледь, "у дєрєвні Крюково".)
От тобі і "наіболєє пастрадавший в вайнє народ, на плєчі каторава всє тягаты" і далі по тексту.
 
З відносно крупних індустральних центрів Росія втратила лише Сталінград та Ростов-на-Дону, звідки до речі все відносно цінне було заздалегіть вивезено. Як, власне, і з усією російської території, куди приходили німці. На початку війни росіяни в Україні не так воювали, як гарячково знищувалими українські міста, палили села і підривали плотини. Це затримувало німців і давало час аби вивезти з російських міст не лише промислове обладнання , але й пальми з піанінами. Дуже зручно.

Варто згадати що Росія ПРИДБАЛА. З України, "под шумок" було вивезено шість тисяч підприємств. І не якихось там , а дійсно гігантів - Харківський з-д Малишева, який клєпав Т-34, Запорожсталь, Криворожсталь, безліч київські, дніпропетровських, одеських, луганських і т.д.

 Якщо поклати на шальки терезів те що було вкрадено Росією в Україні і те що дійсталося німцям в Росії, то якось дуже я сумніваюся, Росія взагалі хоч в чомусь втратила. Скажу більше - такого "хапка" світова історія до того ще не знала!
По ходу справи Росія зачистила Україну майже під нуль, ну щоб "врагу нє досталось".  Такої масштабної руйнації також в історії ще не було. Німці прийшли вже на попелище.
Чи не тому стільки сублімованого лементу довкола "янтарной комнати" та "фонтанов Пєтродворца"?

Виникає питання - а навіщо взагалі російни воювали?
Воюють не за абстрактні ідеї, воюють за ресурси. Як писали німецькі аналітики "Без України в найближчі роки від голоду помре 30 мільйонів росіян". Втрачені поставки продовольства з України Росії  компенсувалі союзники на чолі з США. Масштаби були такими, шо наприклад до Росії йшло 25% американської свинини. Коли Сталін починав "качать права", то йому припиняли постачати харчі. Росіяни воювали буквально за їжу. Саме цим американці змусили Сталіна воювати з японцями.

Коли була "освобождєна" Україна і зібрано перший-другий врожай, то Сталін зітхнув з полегшення - армію і народ-побєдітель є чим годувати.
"Асвабаждьонной Украінє" це коштувало додатково мільйон-півтора голодних смертей в 1946-47.

Та найбільший виграш Росія отримала від грабунку Німеччини, вивезши звідти тисячі найсучасніших виробництв разом з персоналом, шо у підсумку і обумовила технологічний і економічний прорив СРСР в 1950-і роки, і далі по інерції до 1970-х. Це була інвестиція буквально на трильйони долярів.

Голодомор забезпечив росіян харчовими калоріями, видертими з українців. Російські солдатики, яких мільйонами кидали в топку вурдалаки жукови, мали би померти з голоду ще в дитинстві, бо ніколи росіяни себе самі не годували. Життя солдатиків "конвертували" спочатку у повернення Україні, а потім у грабунок Німеччини, що , власне, і було головною метою війни.

Російські солдати гинули не стільки для "защіти родіни" і вже аж ніяк не для "асвабаждєнія Украіни", а щоб продовжити паразитичне існування Росії.

На прикладі історії Росії і росіян взагалі можна читати курс паразитольоґії.

Subscribe

 • марсіянське

  Український інженер з Каліфорнії став одним із розробників гелікоптера для польотів на Марсі.

 • грызуны и бутерброд

  - Сперва с Византией покончим-с, - мечтал он, - а потом-с... На Драву, Мораву, на дальнюю Саву, На тихий и синий Дунай... Д-да-с! ... И вдруг…

 • всё те же на манеже

  " 24 сентября 1999 г. спустя полчаса после заявления Рушайло директор ФСБ Николай Патрушев сообщил СМИ, что это были учения, а в мешках находился…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 23 comments

 • марсіянське

  Український інженер з Каліфорнії став одним із розробників гелікоптера для польотів на Марсі.

 • грызуны и бутерброд

  - Сперва с Византией покончим-с, - мечтал он, - а потом-с... На Драву, Мораву, на дальнюю Саву, На тихий и синий Дунай... Д-да-с! ... И вдруг…

 • всё те же на манеже

  " 24 сентября 1999 г. спустя полчаса после заявления Рушайло директор ФСБ Николай Патрушев сообщил СМИ, что это были учения, а в мешках находился…