pan_andriy (pan_andriy) wrote,
pan_andriy
pan_andriy

український погляд

deschenko 
Всі ці "кієвлянє", виразником яких є Булгаков, настільки ненавиділи українську націю, що абсолютно фаталістично підставили голови під більшовицьку сокиру. Смерть від більшовиків була для них незрівнянно солодшою, аніж перспектива існування української держави.

gorlohvat 
"России верные жиды" зняли у Києві серіал за "Білою Гвардією". У мене достатьно складне ставлення до петлюрівського путчу-1918 та до загибелі Другої Гетьманщини. Втім, Петлюра кров`ю, у тому числі і власною, заслуговує на прощення.  Усяка ссучена наволоч з професійних булгаководрочерів нехай не потякає. До того ж, не варто забувати про таке явище як булгаковщина - інтелектуальну пошесть серед російськомовної жидви, яка досягає рівня субкультури і яка є расистською хернею, спрямованою проти нас з вами.tin_tina 
Деякі милі риси поведінки реальних Турбіних (це зі спогадів Антоненка-Давидовича.)

"Вдруге Єфремов продемонстрував свою громадянську мужність під час протигетьманського повстання, коли український національний клуб було перетворено в казарму російських білогвардійських офіцерів, останніх оборонців збанкрутованого гетьмана Скоропадського.

Розлючена фронтовими поразками шовіністична офіцерня обернула бібліотеку клубу на відходок, розбила погруддя Шевченка й Франка і загидила їх екскрементами. Про це повідомила газета "Нова рада", і гетьманський уряд, хоч-не-хоч, мусив створити громадську комісію для перевірки опублікованого факту.

Комісія у складі представників міської думи, земства й гетьманського та російсько-добровольчого командування й Єфремова як представника українського громадянства увійшла в будинок українського національного клубу, над ґанком якого тепер звисав триколірний прапор Російської імперії. Оточена ворожими поглядами золотопогонних офщерш, котрі не потурбувались навіть навести сякий-такий лад у приміщенні, комісія пройшла по кімнатах клубу, заставлених офіцерськими ліжками, й нарешті відчинила двері в бібліотеку. Перед очима комісії постало бридке видовище дикого вандалізму: розірвані й розкидані по підлозі книжки, загиджені рештки розбитих погрудь Шевченка й Франка, а головне, — разючий сморід від неприбраного людського калу.
— Да, здесь русский дух, здесь Русью пахнет, — сказав Єфремов, іронічно повторюючи відомі Пушкінські слова.
Розлючена офіцерня метнула гнівні погляди на сміливця, але не зважилась розправитися з ним у присутності інших членів офіційної комісії, тоді як кілька днів тому заколола на Прорізній вулиці багнетами студента Іванова за те, що той посперечався з нею українською мовою".

Раніше я думала, що така. сказати б, копрофілія була характерна хіба що для революційних матросів, аж тут цілком освічені і достойні офіцери...

gloria_ma
Чим більше я взнаю про цей період, тим більше дивуюсь, як же по-звірячому ненавидів Міхаїл Афанас`євіч українців. Ні одного позитивного образу - всіх обісрав, всіх зробив зрадниками, боягузами, наволоччю і клоунами.

Читаю я зараз спогади Н.Д.Полонської-Василенко і дивні думки приходять на ум.
Серед іншого пише вона про перше пришестя (імхо, нашестя) більшовиків у Київ. Ну, всі, мабуть, чули про армію Муравйова. Більшовики 5 днів полоскали Київ артилерійським вогнем.
І ось тепер тільки про М.А.Булгакова. Про письменника якого всі поважають за сміливість, порядність і особливо за несовєтскість.
Поясніть мені іншу мотивацію, крім самоцензури і бажання підлизатися, щоб у "Білій Гвардії" і особливо в "Днях Турбіних" органічно підвести до епілогу, коли Турбіни з надією чекають на більшовиків, як зорю нової ери, як прекрасне майбутнє, закономірне і правильне.
Булгаков НЕ МІГ НЕ ЗНАТИ, що таке більшовики. Був він сам у Києві в той час - неважливо, там залишались його рідні, так що він ЗНАВ.
Знав про масовий терор, знав про грабунки, знав про паніку, знав про голод.
Знав і фактично НАБРЕХАВ.

oceanvic 
Чомусь натикаюся навіть від друзів-інтеллектуалів з Європи з повним нерозумінням, де закінчується українське і починається російське, і чим ми по суті відрізняємося.

Коли на догоду мені було написано таке:
I think that The white guard from Boulgakov is good also to understand
the ukrainian spirit ! Maybe old style !!! But it's an excellent classic of
ukrainian litterature, no ?

Я, як би матюкатися вміла, то мабуть би заматюкалася, Булгаков би мабуть в домовині перевернувся, якби взнав, що він український письменник і завдяки йому взнають українську душу.

gorlohvat 
У цьому огидному бестіарії, який нагадує картини Ієроніма Босха, особливе місце належить тим нашим співгромадянам, які сповідують своєрідний культ Михайла Булгакова. Вони щиро переконані в тому, що Київ саме стараннями цього письменника потрапив до реєстру видатних літературних столиць світу. Вони вважають Булгакова київським літератором, хоча писав він про Київ уже поза межами Києва. Булгаковські фани не зважають (навіть хизуються тією неувагою), що значна кількість людей, які мешкають з ними в одній країні, зовсім іншої думки про Булгакова. Та й справді, українці завжди ненавидітимуть Булгакова.

Його меморіальну дошку на Андріївському узвозі завжди бруднили фарбою кольору лайна. На початку 1990-х портрет Булгакова, почеплений якимось москвофілом-відчайдухом у вестибулі жовтого корпусу Київського університету, провисів лише п’ять хвилин. Прегарні описи київських краєвидів та парадів військ УНР на Софійській площі не зможуть переконати українського патріота в тому, що такий роман, як «Біла гвардія», написала людина, яка любила Україну.

Українці вважають Булгакова своїм ворогом. І я наважуся передбачити: якщо Партія регіонів України пролобіює у Верховній Раді України закон про двомовність, — першим запалає Музей Булгакова.

Subscribe

 • бабы доведут до цугундера

 • переправа-переправа

  "Мертвых на утлом челне через темный поток перевозит. Бог уже стар, но хранит он и в старости бодрую силу." -- Вергилий Харо́н — перевозчик душ…

 • попаданец

  «Попаданчество» — распространённый приём фантастической литературы, связанный с внезапным переносом героя в прошлое, будущее, на другую планету, в…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 8 comments