pan_andriy (pan_andriy) wrote,
pan_andriy
pan_andriy

"а говорили Шльома Брук нам друг"

stepan53 нагадав своїм постом, що 9 березня 1930 року в Харківському оперному театрі розпочався судовий процес «Спілки визволення України (СВУ)».

19 квітня 1930 р. Верховний суд УСРР за «контрреволюційну діяльність» і участь у СВУ засудив до різних термінів покарання всіх 45 осіб, які сиділи на лаві підсудних. Серед них: 2 академіки ВУАН, 15 професорів вищих навчальних закладів, 2 студенти, 1 директор середньої школи, 10 учителів, теолог, 1 священик УАПЦ, 3 письменники, 5 редакторів Інституту української наукової мови, 2 кооператори, 2 правники, 1 бібліотекар. 15 підсудних працювали в системі Всеукраїнської академії наук (ВУАН).

Як згадував Борис Матушевський, один із слідчих у справі СВУ Соломон Брук на допитах повторював: «Нам треба українську інтелігенцію поставити на коліна, це наше завдання — і воно буде виконане; кого не поставимо — перестріляємо». А Григорію Голоскевичу, авторові «Словника живої української мови», той же Соломон Брук говорив: «Ех, слід би всю Україну перестріляти, та, на жаль, — не можна. Але вас, українських інтелігентів, ми всіх знищимо».
http://orestsokhar.livejournal.com/27304.html

І таки всіх знищили.
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 10 comments