pan_andriy (pan_andriy) wrote,
pan_andriy
pan_andriy

санкції за газ

ВАТ «Газпром» може пред`явити європейським споживачам штрафні санкції за недобір у 2009 році близько 8-9 млрд. кубометрів газу.
Про це повідомив сьогодні на телефонній конференції заступник гендиректора «Газпром експорту» Сергій ЧЕЛПАНОВ, передає РІА “Новости”.
«Близько 8-9 мільярдів (недобору) за контрактами take or pay буде. Це контрактні зобов`язання, і вони мають виконуватися, мова про скасування (санкцій за недобір) не йде», - сказав С.ЧЕЛПАНОВ.
Він також повідомив, що «Газпром» має намір експортувати до Європи в четвертому кварталі 45 млрд. куб. газу, плани експорту в цілому по року залишаються на рівні 142,5 млрд. куб.
http://www.unian.net/ukr/news/news-345865.html

Це те що мене дуже цікавило. Чи були прописані штрафні санкції за недобір? Виявляється були. І незважаючи на них Європа удвічі (частка Росії впала з 30% до 15%) скоротила імпорт російського газу на користь зрідженого катарського. Чомусь не боїться.

Росія хоче отримати гроші за повітря, адже газу достаньо газу у неї немає, навіть попри кризу. Чубайс два роки тому передбачав, що у 2007 році "Газпром" матиме дефіцит 4 млрд. кубів, 2008-го 8 млрд. куб, а "до 2010 р. - 40 мільядів". Газпром збирався цього року придбати для перепродажу біля 100 млрд. кубів. Але ж він їх не придбав. Фізично Росія не зазнала жодних збитків. Тому за правилами гарного тону не варто смикатися. Від краху, як експортера, "Газпром" врятувала лише криза.

Теоретично Росія може вимагати 7,5 млрд. "за недобір" і від України. Дякуючи Тимошенко. Але на цю суму одразу претендуватиме Туркменія, адже Росія мала нам поставляти не свій газ, а ТУРКМЕНСЬКИЙ, як і 15 років поспіль до того. Росія не взяла цей газ у Туркменії, і там на початку року полопалися труби. Те що Путін поки що не бере Україну за горло, так це не тому що він хоче підтримати Тимошенко, а тому що не хоче створювати прецедента, бо й до його горлянки потягнуться руки.

На початку наступного року Росія намірена просити у Заходу 18 млрд.дол. Захід може дати, а може й подумати.
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • бабы доведут до цугундера

 • переправа-переправа

  "Мертвых на утлом челне через темный поток перевозит. Бог уже стар, но хранит он и в старости бодрую силу." -- Вергилий Харо́н — перевозчик душ…

 • попаданец

  «Попаданчество» — распространённый приём фантастической литературы, связанный с внезапным переносом героя в прошлое, будущее, на другую планету, в…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment