pan_andriy (pan_andriy) wrote,
pan_andriy
pan_andriy

"В бане веник дороже денег"

Решил я - и, значит, кому-то быть битым,
Но надо ж узнать, кто такие семиты, -
А вдруг это очень приличные люди,
А вдруг из-за них мне чего-нибудь будет!
(Высоцкий, 1963)

Неважко помітити: щоразу, коли Україна отримує від США обіцянку скасувати дискримінаційний торгівельний режим, трапляється черговий антисемітський скандал. На вістря останнього скандалу свідомо  (прим. національно свідомо) заліз міністр транспорту.
Поправка Джексона-Веніка до Торгівельного акту США – комплекс торгівельних обмежень (дискримінаційні тарифи на імпорт товарів до США та заборона щодо експорту високих технологій) тісно пов‘язана з міжнаціональними стосунками і дотриманням прав нацменшин. Зрештою, її й ухвалено було 1974 року проти СРСР як відповідь на еміграційні проблеми радянських євреїв.
[...]
Не дивно, що скасуваня поправки Джексона-Веніка в Україні тісно пов‘язане з «єврейським питаням». Урядовці повсякчас обговорюють поправку саме з єврейськими общинами, сподіваючись на їхні зв‘язки з єврейським лобі в американському парламенті. Або й просто звертаються до цього лобі по підтримку – діє це, певно, незгірш за полум‘яні постреволюційні виступи Ющенка в Конгресі. Завоювати прихильність американських євреїв надзвичайно важливо – адже вони й є в Америці головними носіями права вирішувати, проти кого поправка має працювати, а проти кого – ні.

Чомусь так складається, що кожен позитивний сигнал з боку США щодо скасування поправки одразу тягне за собою гучний антисемітський скандал в Україні. 
...
Зате такі борці з антисемітськими вітряками як екс-олігарх Вадим Рабінович влаштували гучний затяжний скандал на кілька тижнів, що не могло не позначитися на формальному ставленні міжнародної спільноти до України.

Тепер же ніяких листів не знадобилося. Зграя відморозків по-звірячому побила двох студентів єврейської єшиви при синагозі ім. Бродського. Скінхедами Україну не здивуєш(--прим. ????) – їх хоч і мало, але час від часу щось подібне в країні трапляється – достатньо згадати історію з «футбольним» погромом тієї самої синагоги. Але те, що скандальний інцидент стався за день до заяви американських сенаторів про майбутнє скасування поправки, може свідчити й про те, що мотивом побиття було не просто п‘яне хуліганство.

...
Реакція Червоненка просто шокувала: міністр перервав власну відпустку, щоб приїхати до Києва. І провину за антисемітську бійку звалив на… Юлію Тимошенко. Гнівні слова наслідника Кирпи лупцювали прем‘єр-міністра за те, що уряд не забив на цукрово-бензинові кризи та інші проблеми й не кинув усі сили на розслідування злочину. При цьому Євген Альфредович не забув у своєму офіційному посланні нагадати, що в Юлії Володимирівни мати – єврейка, а батько – вірменин.
...
Міністр транспорту, віце-голова Всесвітнього єврейського конгресу, не міг не знати, що в Україні досить сильні позиції має таке явище як побутовий антисемітизм. І тому його заява може відірвати в Тимошенко дещицю електорату – саме того, радикально-націоналістичного. Інших пояснень перемиванню Червоненком кісточок літніх людей немає, бо нагоди підставити Юлію Тимошенко Євген Альфредович ніколи не втрачав – a la guerre comme a la guerre.

Інше питання – навіщо Червоненкові скандально розпалювати міжнаціональну ворожнечу (навіть комуністи, які завжди старанно намагалися обходити такі тонкі матерії, як міжнаціональний мир, виступили з заявою проти Альфредовича) на тлі позитивних сигналів щодо скасування поправки Джексона-Веніка? На думку експертів, поправка як така є швидше символом рівноправності, ніж реальним економічним чинником – адже для України її вже кілька разів тимчасово «деактивували». Але остаточне скасування цього радянського «спадку» є прямим сигналом, що Україні вмикають зелене світло щодо вступу до СОТ. А в цьому не зацікавлена насамперед Росія. Про лобіювання тандемом Червоненко-Порошенко російських інтересів говорилося вже багато, але невже все зайшло настільки далеко?
http://rep-ua.com/show/?id=3548

Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments