pan_andriy (pan_andriy) wrote,
pan_andriy
pan_andriy

бувай, друже

від другої особи

... Цього разу він приходить запівніч, та ще й з товаришем. Обидва ледь тримаються на ногах.  Минулого разу він мав необежніть з`явитися  о 23-30, тому ви встигаєте довести його до метро. У нього немає грошей --  принаймні він так каже, тому ви даєте йому на метро і на маршрутку. Це мало би бути принизливо, але він ще клянчить і на пиво.

Він це зауважив, тому зараз - опівночі. Викликати для нього таксі  - завелика честь, та він і не поспіша додому - там на нього чекає звичний скандал.  Вранці, очунявши їм хочеться похмелитися, проте ви рішуче випихаєте їх за двері.

Він запрошує вас на пиво. Спізнюється на годину, приходить з двома-трьома товаришами, ви йдете у  смердючий ганделик, а коли приходить час розраховуватися вони втікають. Зустрічають назовні зі сміхом -- хіба ж ви не поціновуєте гумору?

Він приводить до вас схвильованих співробітників, яким украй потрібно позичити гроші, бо справа життя і смерті,  ви торгуєтеся, даєте половину з того, що просять, і більше ніколи їх більше не бачите. "Їх звільнили" і таке ін.  Ви певні, що він має з того частку. 

Зустрічає вас з глумом, як завжди. При зустрічі та прощанні він простягає вам руку  так, як простягають здохну рибину. У нього завжди тхне з рота.

Коли він у вас вдома, то щось розб`є або зламає. Випадково. Кожному з ваших гостей скаже щось безтактовне. Перехиливши кілька чарчин, мружить очі і пирхає у ваш бік цигарковим димом. На його обличчі читається переконання, що він бачить вас наскрізь і ви цілком у його маніпулятивній волі.

Ви знайомі кільканадцять років, він ваш старий друзяка,  ви пам`ятаєте напевне, що він був щирим і товариським.

Ви жодного разу не намагаєтесь з`ясувати стосунків, чи до чогось закликати. І от одного разу ви не приходите на призначену зустріч. Після того мовчки вислуховуєте лайку у слухавці і вимикаєте телефона. На тому й усе. Жодних відчуттів, як у "стороннього" у Камю. За рік-півтора ви випадково зустрічаєтесь із ним у одній компанії. Ви налаштовані до нього дружньо як і до усіх, проте ні про шо його не розпитуєте - вам байдуже. Вам переповідають, що він лається на вас останніми словами.

Ви не прибічних "трансакційних ігор", проте здається ваша гра від початку не була чесною.
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments