pan_andriy (pan_andriy) wrote,
pan_andriy
pan_andriy

 • Music:

Tina Lacebal's voice

Років з п'ять тому я механічно спинився біля лотка з піратськими дисками. Ритися в них не став, а попрохав у молоденької продавщиці, аби вона шось запропонувала на свій розсуд. Вона не вагаючись тицьнула мені диск невідомої мені групи "Dune" з альбомом "Forever and Ever". Я мовчки дав гроші і одразу пішов.

При першому прослуховуванні всі пісні виявилася відомими, бо це були переспіви колишіх хітів "One of us", "Is it me you are looking for", "Forever Young", щось із ДЕПЕШ МОД"на ін. Невідомими були лише виконавці. Пошук в інтернеті тоді нічого не дав.

Музичний супровід мінімалістичний : меланхолійне піаніно й струнний супровід London Session Orchestra. Ніякого гуркоту, ніякої електроніки. Професійно, проте нічого вражаючого.

Незвичнішим виявися голос солістки. Він так мене вразив , що я переслухував той альбом без кінця. Її голос був чистим, прозорим, холодним і дещо відстороненим, мовби він не від цього світу.
Водночас - глибоким, ледь-ледь оксамитовим і таким мов одразу йшов з глибини душі.

Жодного компромісу, жодних нервів, жодних підлаштувань під чиїсь смаки. Один лишень уважний погляд на світ. В тім була казна яка мудрість. Принаймні так мені тоді видавалося.

Уява малювала шотландку. Або ірландку. Місце дії мало би бути на десь на норвезьких фьордах, або в скутих кригою горах, або побіля північного океану.

...Щойно я згадав про неї. Послухав. Її голос й досі мене вражає. Потрібна інфа на цей раз знайшлася  без зусиль.

Група "Dune" виявилася німецькою, в чім нема нічого дивного. Дивне те, що  солістка виявилася ... типовою філіпінською азійкою на ймення Tina Lacebal.

Dune - Tina


Це був її одиничний досвід співпраці з "Dune".

Згаданий альбом "Forever and Ever". видано в 1998 році. Він  виявися комерційно невдалим "reaching number 56 and 72 respectively in the German charts. No more singles were lifted from the "Forever and Ever" album and Tina and Dune parted ways soon after."
Він й досі продається.

Невідомо, чи співає вона десь ще. Пошук її зображень дає тільки одне фото (ще одне помилкове).  Є в цім якась інтрига.

Шматочок кліпу з цього альбому на 50 секуд ( 2,5 Мб. ):
Це значно "тепліший" варіант, як в музиці як і в вокалі, проте уявлення можна отримати.
Знімалося в Ісландії. Майже вгадав.

 

 

Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments