pan_andriy (pan_andriy) wrote,
pan_andriy
pan_andriy

 • Music:

так казав Лем

Переглядаючи збірку "Так говорил ... Лем" знову звернув увагу на схвальну Лемову згадку праці Гофштандера "Гедель, Эшер, Бах". Зазвичай Лем був налаштований критично до усіх на світі, а тим паче авторів книжок. Він нікому не вибачав, шо той "не Лем" , мовляв, як не маєш лемового розуму та лемового бачення, то сиди собі мовчки.


Чи треба й казати, що Ешер давно в моєму мобільному. Щойно з`явилася камера нафотографував з монітора.
Гедель, Эшер, Бах: эта бесконечная гирлянда І я подумав, шо час поїхати на Петрівку (доки її не розігнали), аби придбати мо` якусь книжечку. Ймовірність того, шо я натраплю саме на Гофштандера була незначною.  Він видавався  російською мовою 2001 року у провінційній Самарі мізерним накладом у 5,1 тис. примірників і чого б це він мене дожидався стільки років та ще на Петрівці?

На першій розкладці, біля якої спинився, купив нарешті Пєлєвіна "Empire V" , а потім пішов  навмання у дальній куток базару. Коли нарешті спинився, то перше шо впало в око був той самий Гофштандер, самарського видання 2001 року.

"Філософія випадку" саме так назвав Лем літературознавчу працю. Випадок є стрижнем його детективу "Нежить".  Те шо я натрапив на Гофштандера -- не таке вже й диво.

Subscribe

 • марсіянське

  Український інженер з Каліфорнії став одним із розробників гелікоптера для польотів на Марсі.

 • грызуны и бутерброд

  - Сперва с Византией покончим-с, - мечтал он, - а потом-с... На Драву, Мораву, на дальнюю Саву, На тихий и синий Дунай... Д-да-с! ... И вдруг…

 • всё те же на манеже

  " 24 сентября 1999 г. спустя полчаса после заявления Рушайло директор ФСБ Николай Патрушев сообщил СМИ, что это были учения, а в мешках находился…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments