pan_andriy (pan_andriy) wrote,
pan_andriy
pan_andriy

"Голомоза співачка"Брітні Спірс поголила макітру і начепила перуку. Начиталася Йонеско? Чи мо` то такий запізнілий у часі протест проти гіпі і підтримка скінгедів? Навряд. Здається це шось із еврейських звичаїв.

СЛОВНИК СИМВОЛІВ
Волосся - символ богині неба, землі; багатства; розвитку духовних сил; енергії, вогню, плодючості, здоров'я; символ скорботи, трауру; обстрижене волосся - символ покритки /стриги/, втраченого дівоцтва, цнотливості; "народження-смерті"; вічної пам'яті; оберіг.
Волосся - багатозначний символ. Волосся на голові символізувало духовні сили людини, і водночас - ірраціональні космічні сили та біологічні інстинкти.
В індуїзмі волосся символізує "силові лінії" Всесвіту. Втрата його означає падіння і бідність. Водночас добровільне постригання, напр., у ченці, означало відмову від усіх земних втіх, абсолютний аскетизм. У Малій Азії саме їм жерці і жриці приносили в жертву своє волосся.

На Русі-Україні лише воїни /за свідченнями В.Колесова /"повністю збривали волосся, присвячуючи своє життя і життєву силу Перуну". Візантійців дуже вразила зачіска князя Святослава. На виголеній голові був лише жмут волосся на маківці /подібний до запорозького "оселедця"/. Відгомін про цей язичницький звичай знаходимо у постриганні допризивників, що йдуть в армію.
У християнстві вистригання волосся у дитини є одним із елементів обряду хрещення.
У фольклорі є чимало образів золотокосих царівен, золотогривих коней. Волосся символізувало вогонь, сонце, силу, красу.


http://ukrlife.org/main/evshan/symbol_v.htm

Родовий побут у давнину.

Чесність дівчини („вінок") глибоко бережеться в родині. Мало цього, за чесність дівчини заступається і все парубоцтво села. У давнину сильно розвинене було т. зв. побратимство, — дівчина, особливо сирота, обирала собі побратима-оборонця, і вони двоє присягали в Церкві на вірність їхньої дружби. У Требнику є й Чин побратимства.
Коли дівчина провинилася й стала непутящою, її тяжко карали. П. Мирний в оповіданні „Нечесна" (т. Й. 365) подає: „Вона непутня виходила заміж. Пан і люди присудили обстригти її, обмазати дьогтем і обтикати пір`ям, — і так водили голу по селу".
Насильне обстригання дівчини, що втратила вінка, сильно було поширене в Україні. Така дівчина звалася „стрига" або „покритка", бо їй ще й заборонялося ходити з відкритим волоссям, І вона обов`язана була покривати голову хусткою.
Звичай водити публічно по селу дівчат чи жінок легкої поведінки частий був у старовину і з Европі (див. „Кармен" 28).
Коли дівчина вкрала що, то її так само стригли. Пор. у Т. Шевченка:
Була чутка, що стрижену
В Умані водили
По улицях, — украла щось ...

</a>
http://hram.kiev.ua/print.php?id=470
Subscribe

 • марсіянське

  Український інженер з Каліфорнії став одним із розробників гелікоптера для польотів на Марсі.

 • грызуны и бутерброд

  - Сперва с Византией покончим-с, - мечтал он, - а потом-с... На Драву, Мораву, на дальнюю Саву, На тихий и синий Дунай... Д-да-с! ... И вдруг…

 • всё те же на манеже

  " 24 сентября 1999 г. спустя полчаса после заявления Рушайло директор ФСБ Николай Патрушев сообщил СМИ, что это были учения, а в мешках находился…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 8 comments