pan_andriy (pan_andriy) wrote,
pan_andriy
pan_andriy

КазбекЪ-style

Пан Бектурсунов приїхав з Росії. Він був ініціатором появи в Україні “Коммерсанта” – однієї з найвпливовіших російських газет. Донедавна він був генеральним директором українського видання, але після того, як “Коммерсант” придбав Газпром, залишив цю посаду.
Казбеку Бектурсунову 39 років. Колись він вивчав філософію, перекладав з німецької Хайдегера – це його улюблений філософ. Зараз консультує українських політиків.

Бі-Бі-Сі: Казбеку, ви хто – росіянин чи казах?
К. Бектурсунов: Я наполовину казах, наполовину татарин, громадянство російське. Самосвідомість у мене великодержавного, шовіністичного...  Я – людина пушкінської культури.

Бі-Бі-Сі: Чому ви не видаєте Комерсант українською?
К. Бектурсунов: Це неможливо. Що таке комерсантівська мова і стилістика? Це як скульптура, витесана шляхом відтинання всього зайвого. А в українській мові навіть не наросло те зайве, що треба відітнути. Немає різноманітності стилістики.

Бі-Бі-Сі: В цьому, на вашу думку, причина того, що в Україні досі україномовних видань значно менше ніж російськомовних?
К. Бектурсунов: Українська мова непотрібна відповідальній публіці, яка читає і думає. Ба, навіть такої україномовної публіки немає. Тому це не питання до російських видавців.
...
Бі-Бі-Сі: Тобто, ви вважаєте, що українські журналісти менш професійні?
К. Бектурсунов: Разів у 50. Вони менш моральні, вони менш відповідальні у своїх висловлюваннях, вони менш соціально адаптовані.
...
Бі-Бі-Сі: Що вас найбільше дратує в Україні?
К. Бектурсунов: Повільність, безвідповідальність, неймовірна схильність до брехні, прибіднення. Мені не подобається кухня і манера спілкування.

Бі-Бі-Сі: А яка вона?
К. Бектурсунов:Селянська.

...
К. Бектурсунов: Україна без “Комерсанта” і з “Комерсантом” – це дві різні країни.

Бі-Бі-Сі: Чи розмовляєте ви українською?
К. Бектурсунов: Я розумію українську, я розмовляю українською, коли я хочу, щоб мої дівчини хіхікали і много пили.
...
У мене була мрія вивчити українську мову краще за всіх українців і перекласти всі дев’яносто томів Хайдегера українською. Я дуже страждаю від того, що не володію українською. Я б дуже хотів!
http://www.bbc.co.uk/ukrainian/entertainment/story/2006/10/061005_marta_kazbek_sp.shtmlЦитата:
А какие еще проявления разницы менталитетов "киевлян" и "москвичей" Вы наблюдаете?


Это весьма провокационная тема. Не буду углубляться в неё, однако добавлю: разница в конкретном случае с "Коммерсантом" ещё и в том, что мало научить натаскать киевских журналистов писать в "циничной" манере - вот этот самый "украинский менталитет" не воспринимает сам цинизм в той мере, в коей воспринимает "российский"... Поэтому "Украинский Коммерсант" и загибается.

Если, например, в бытноть его Гл.Ред "КУ" Андрей Васильев позволял себе швырять пепельницей в официанта, а когда его выводили под белы руки нафиг на улицу, чтобы не пускать больше в приличные заведения как нежелательного гостя он орёт "да вы знаете кто я? Я главный редактор Коммерсанта!" В "Москве" с ним никто так бы не обошёлся...

Или другой персонаж с той же "ментальностью" из Коммерсанта - Казбек Бектурсунов - во время моноспектакля Гришковца в Киеве он громко и спокойно разговаривал матом по телефону не обращая внимание ни на кого из сидящих в зале и на самого Гришковца. Когда Гришковец остановил спектакль и попросил удалить "персонажа" из зала "персонаж" стал кричать - Ты что, мы же с тобой москвичи, что ты читаешь перед этим быдлом...

Достаточно ли этих примеров?
http://www.natali.ua/forums/viewtopic.php?t=13844&postdays=0&postorder=asc&start=1975voevoda  - московітський представник культури "КоммерсантЪ в Украине". Культури чесної, моральної, відповідальної і соціально адаптованої.

Взірці такої культури:
Тут і тут.

Subscribe

 • бабы доведут до цугундера

 • переправа-переправа

  "Мертвых на утлом челне через темный поток перевозит. Бог уже стар, но хранит он и в старости бодрую силу." -- Вергилий Харо́н — перевозчик душ…

 • попаданец

  «Попаданчество» — распространённый приём фантастической литературы, связанный с внезапным переносом героя в прошлое, будущее, на другую планету, в…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 12 comments

 • бабы доведут до цугундера

 • переправа-переправа

  "Мертвых на утлом челне через темный поток перевозит. Бог уже стар, но хранит он и в старости бодрую силу." -- Вергилий Харо́н — перевозчик душ…

 • попаданец

  «Попаданчество» — распространённый приём фантастической литературы, связанный с внезапным переносом героя в прошлое, будущее, на другую планету, в…