"В конце 70-х работа в банке не сулила больших доходов. Это было пристанище для неудачников, как продажа страховок или бухучет. В банке работать скучно, а в отделе ценных бумаг можно было просто впасть в кому. Например оЛьюисблигации - такой подарок на 15-летие, принесет к 30-ти сотню баксов. Так было пока на сцену "Саломон Бразерс" не вышел Льюис Райнери. Можно не знать, кто это, но он изменил нашу жизнь больше, чем Майкл Джордан, iPod и YouTube вместе взятые."
"В марте 2008 года я позвонил Мередит Уитни. Наш разговор состоялся незадолго до банкротства инвестиционного банка Bear Stearns, когда его судьба висела на волоске. Если она права, подумал я тогда, то конец финансового мира в том виде, в котором он существовал с 1980-х годов, уже близок. Мне хотелось не только понять, насколько осмысленны ее прогнозы, но и побольше узнать о женщине, каждое слово которой было гвоздем в крышку гроба фондового рынка. Свою работу на Уолл-стрит выпускница Университета Брауна начала в 1994 году. «Приехав в Нью-Йорк, я даже не подозревала о существовании такой сферы, как аналитические исследования», – вспоминает она. "
"Дело происходило в конце 2008 года. Тогда очень многие специалисты утверждали, что предвидели грядущий кризис, но настоящих провидцев оказалось куда как меньше. И еще меньше тех, кому хватило духа сделать ставку на свой прогноз."
Намагання створити конспірологію на порожньому місті. Насправді достатньо просто подивитися на графік ставки ФРС.

Банки були сонним царством не тому, що "на сцену не вышел Льюис Райнери", а тому що на постійно зростаюча (до кінця 1970-х) ставка аж ніяк не сприяла кредитуванню, а навпаки.
"...в 1979 році президент Джиммі Картер призначив главою ФРС Пола Волкера. У той час основною проблемою американської економіки була галопуюча інфляція. Волкер задер ставку з 11 до 20 відсотків, фактично заборонивши банкам кредитування"
Після 1980-го ситуація розвернулася на 180 градусів. Це як покотитися під гору, після того як 30 років поспіль крутив педалі аби заїхати на перевал. Або як відкрити торішню банку з огірками.
Середньостатистичне зменшення ставки після 1980 р. складало 0,7-0,75% на рік, тому вирахувати коли саме вона впаде до 0% - завдання для школярів початкової школи. Або просто запитати у глави ФРС, якщо вже комусь хочеться персоналій.
Бен Шалом Бернанке (англ. Ben Shalom Bernanke; нар. 13 грудня 1953, Огаста, Джорджія) — американський економіст, колишній голова Федеральної резервної системи США (з 1 лютого 2006 по 3 лютого 2014), голова ради економічних експертів при Білому домі. Він займає 4-е місце в щорічному рейтингу владних осіб у світі згідно з тижневиком Newsweek.