pan_andriy (pan_andriy) wrote,
pan_andriy
pan_andriy

 • Music:

Winter is Coming

Малий льодовиковий період — період відносного похолодання, що мав місце протягом 1400—1850 років. Цей період є найхолоднішим за середньорічними температурами за останні 2 тисячоліття. Малому льодовиковому періоду передував Середньовічний теплий період (приблизно X—XIV століття) — період порівняно теплої і рівної погоди, м'яких зим та відсутності сильних посух. Верхню межу малого льодовикового періоду розташовують від XVI до середини XIX століть, а нижню — з XIII по XIV століття. Хоча малий льодовиковий період спочатку і вважався глобальним явищем, деякі публікації останніх років вказують на його сильніший ефект у північній півкулі.

Серед причин малого льодовикового періоду дослідники називають:

     зниження сонячної активності (мінімум Маундера),
     посилення активності вулканів, продукти виверження яких блокували сонячне світло,
     відродження лісів внаслідок зниження чисельності населення людства після епідемії чуми, що призвело до падіння рівня вуглекислого газу.Масові вбивства під час колонізації Америки охолодили клімат на Землі
17:46, 31 січня 2019

Через смерть десятків мільйонів корінних американських народів планета охолола на стільки, що у Європі говорили про «маленький Льодовиковий період».

Колонізація Південної і Північної Америк у 15-му столітті супроводжувалася вбивством настільки великої кількості людей, що це вплинуло на клімат на Землі.

Такого висновку дійшли вчені з Університетського коледжу Лондона у Великій Британії. Дослідники стверджують, що катастрофа, спричинена європейськими поселенцями, призвела до того, що величезні сільськогосподарські угіддя були покинуті. Ці землі швидко заполонили нові дерева і рослини, пише BBC.

У свою чергу це призвело до того, що нові насадження висмоктали з атмосфери значні об’єкти вуглекислого газу. Тож планета охолола. У історичній літературі скорочення температури на Землі інколи називають «малим Льодовиковим періодом». В ті часи зими в Європі були настільки суворими, що Темза у Лондоні з року в рік повністю замерзала.

«Велике вимирання туземних народів Американських континентів призвело до занехаяння великих площ розчищених земель. Наземне споживання вуглецю мало вплив як на вміст СО2 в атмосфері, так і на глобальну температуру повітря», - сказав автор дослідження Александр Кох.

Команда дослідників зібрала всі можливі дані про те, як багато людей жило в Південній і Північній Америках до першого контакту з європейцями в 1492 році. Потім вони оцінили, як змінювалася кількість населення впродовж наступних десятиліть, які супроводжувалися смертельними хворобами, війнами, рабством і соціальним колапсом. Дослідники підрахували, що на обох континентах до відкриття європейцями в 15 столітті жило близько 60 мільйонів людей. Всього за століття це населення скоротилося до 5-6 мільйонів.

Вчені також підрахували, які площі землі обробляли аборигенні народи. І яким би був вплив на довкілля, якби ці угіддя потім поросли лісами. Дослідники дійшли висновку, що всього корінні американські цивілізації обробляти близько 56 мільйонів гектарів землі. Для порівняння, це дорівнює площі досить великої європейської країни, наприклад, Франції.
"За последние 40 лет, по утверждению аудитора Счетной палаты Российской Федерации М. Одинцова, Россия потеряла порядка 60 млн га сельскохозяйственных земель, США - 35 млн, Западная Европа - 30 млн га. В России, кроме этого, более 56 млн гектаров пашни характеризуются низким содержанием гумуса . При этом положение усугубляется и резким снижением количества владельцев земельных участков: естественная убыль сельских жителей в стране увеличилась только с 1992 до 2005 г. в 26 раз "
https://wiselawyer.ru/poleznoe/72464-ponyatie-bezopasnosti-zemel-problemy-teorii

Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 38 comments