pan_andriy (pan_andriy) wrote,
pan_andriy
pan_andriy

"відчуття польського сентименту"


"— Ляше ти блудиш! — Однаково, треба їздити".
"Трохи, трохи! Посипались Ляхи."
"Ляхів гудьмо, але з Ляхами будьмо."
//Номис. "Приказки" 1864


2.02.2018
У ніч на 1 лютого 2018 польський Сенат ухвалив нову редакцію закону про «Інститут національної пам’яті – Комісію з переслідування злочинів проти польського народу і деяких інших законів». Згідно з ним, людей, які говорять про «польські концтабори» чи заперечують «злочини українських націоналістів», можуть притягнути до кримінальної відповідальності. Закон ще повинен підписати польський президент Анджей Дуда — у нього на це є 21 день.Такий крок викликав невдоволення в Україні та США, та особливо гостро на нього відреагували в Ізраїлі. Польська ж влада заявляє, що цей закон допоможе уникнути «фальсифікації історії»."

За законом до кримінальної відповідальності можна буде притягнути тих, хто публічно вживатиме термін “польські концтабори” та визнаватиме співучасть Польщі чи поляків у Голокості. Покаранням може стати стягнення або ув’язнення терміном на три роки.
До відповідальності можуть притягнути й тих, хто перебуває не на території Польщі.Андрій Портнов (Берлін)
"Cтавлення до українців в Польщі погіршується. Українці часто стикаються з дискримінацією або словесними чи навіть фізичними образами. Не варто драматизувати, вважаючи, що тепер ми ніколи не матимемо нормальних відносин. Але й не треба казати, що цього немає. Також з українського боку бракувало й бракує дотепер глибшого відчуття польського сентименту, страхів, емоцій. Адже образ УПА й Бандери в Польщі абсолютно негативний. Це треба казати відверто і прямо. У масовій свідомості, а не в головах трьох політиків."
Прощавай робота в Польщі. Німеччина відкриває ринок праці для українців

Поступово робота за кордоном стає все доступнішою для українців. Орієнтуючись на досвід Польщі, щороку все більше країн Європейського союзу розглядають варіанти лібералізації національного законодавства з метою полегшення легального працевлаштування іноземних громадян.

Схоже, що стрімкий розвиток польської економіки, який у значній мірі відбувся за рахунок напливу великої кількості трудових мігрантів з України, не залишився поза увагою інших країн ЄС.

Мова йде не лише про Чехію, яка протягом останнього року дещо спростила вимоги для отримання українцями робочої візи. На це звернули увагу і в Німеччині – одному із «стовпів» європейської економіки.

Про бажання німецьких урядовців спростити правила працевлаштування для громадян країн, що не входять до Євросоюзу, відомо вже давно. Проте лише зараз стає очевидним, що конкретних кроків по зміні міграційного законодавства можна очікувати вже у 2019 році.

Польща проти Німеччини. Хто переможе в битві за українців?

Запровадження змін може викликати суттєвий перерозподіл трудової міграції в Європі. Вже зараз більшість українців, які працюють в Польщі, готові виїхати до Німеччини, якщо вона спростить своє трудове законодавство.

За даними опитування, проведеного агенцією «Work Service», таку позицію займають майже 60% українських трудових мігрантів в Польщі. Це досить вражаюча цифра, особливо якщо врахувати, що за різними оцінками зараз в Польщі перебуває до 2 млн українців.

У цій ситуації Польща явно програватиме. Незважаючи на територіальну, культурну та мовну близькість Польщі, українці все ж таки надаватимуть перевагу Німеччині, адже головною мотивацією для них є рівень зарплати.

Особливо це стосується сезонної роботи влітку. Якщо  в польських фермерів на зборі урожаю можна заробити 500-800 євро в місяць, то в німців – від 1200 до 1800 євро.

 «Існує величезна небезпека для польської економіки, що, у випадку такого сценарію, за декілька місяців у Польщі збільшилась би нестача робочих рук зі 150 тисяч до понад 500 тисяч. А це мало би негативний вплив на темп розвитку ВВП… "Marta K. Nowak
8.11. 2018 Niemcy przygotowują projekt nowej ustawy imigracyjnej, która przyciągnie wykwalifikowaną siłę roboczą spoza UE. Może to oznaczać masowy odpływ pracujących w Polsce Ukraińców, którzy nie mogą u nas liczyć na stabilizację, pracują poniżej kwalifikacji i coraz częściej padają ofiarą ksenofobicznej agresji. Exodus Ukraińców byłby katastrofą dla gospodarki.
Bez nich sobie nie poradzimy.


Nawet milion pracowników może wyjechać z Polski. Czarny scenariusz
25 GRUDNIA 2018
Od 500 tysięcy do nawet miliona - tylu Ukraińców już wkrótce może opuścić Polskę.
Tymczasem honorowy konsul Ukrainy w Poznaniu Witold Horowski wskazał, że Ukraińców w Polsce, wedle różnych szacunków, jest od 1,5 mln do 3 mlnКонституційний суд Польщі забракував «антибандерівський закон»
17 січня, 2019
«Йшлося про положення, що стосуються, зокрема, злочинів українських націоналістів, які у поєднанні з ст. 55 «Закону про Інститут національної пам’яті» дозволяли порушити кримінальну справу проти тих, хто заперечує, наприклад, злочини, вчиненні проти поляків УПА під час Другої світової війни на Волині та Галичині. Відповідно до ст. 55 Закону про ІНП, цей злочин карається штрафом або позбавленням волі на строк до трьох років», – йдеться у повідомленні.

Subscribe

 • "Осінній день" Рільке

  Три переклади. переклад М.Бажана Звели останнім ягодам оцим ще наливатись, дай їм трохи строку, щоб геть дозріти, щоб солодкість соку відтак…

 • грызуны и бутерброд

  - Сперва с Византией покончим-с, - мечтал он, - а потом-с... На Драву, Мораву, на дальнюю Саву, На тихий и синий Дунай... Д-да-с! ... И вдруг…

 • всё те же на манеже

  " 24 сентября 1999 г. спустя полчаса после заявления Рушайло директор ФСБ Николай Патрушев сообщил СМИ, что это были учения, а в мешках находился…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 12 comments

 • "Осінній день" Рільке

  Три переклади. переклад М.Бажана Звели останнім ягодам оцим ще наливатись, дай їм трохи строку, щоб геть дозріти, щоб солодкість соку відтак…

 • грызуны и бутерброд

  - Сперва с Византией покончим-с, - мечтал он, - а потом-с... На Драву, Мораву, на дальнюю Саву, На тихий и синий Дунай... Д-да-с! ... И вдруг…

 • всё те же на манеже

  " 24 сентября 1999 г. спустя полчаса после заявления Рушайло директор ФСБ Николай Патрушев сообщил СМИ, что это были учения, а в мешках находился…