Пітер Сантенелло
Я вважаю, що Америка — швидше країна фахівців: людей, які знайшли свою нішу і домінують у ній. І, можливо, в Штатах це необхідно, оскільки конкуренція у кожній сфері там жорстка. Але в Києві у багатьох загалом значно ширші знання. Наприклад, для молодого 20‑річного програміста нормально говорити не тільки про свою сферу, але і про історію, філософію, геополітику, музику та мистецтво. І, швидше за все, він у змозі робити це трьома мовами.
У мене є друг-француз, який запустив тут стартап винних рекомендацій, і він сказав мені: "Можливості — в Києві, а не в Парижі". У Франції, говорить він, недбайливого працівника звільнити майже неможливо — податки шалено високі, а у французькій культурі присутня потужна негативна ідеологія, що подає підприємництво як жадібність і гріх.
Інший мій знайомий із Сан-Франциско найняв тут шість розробників, щоб ті допомогли йому створити стартап; вдома він не зміг би собі цього дозволити. Ще двоє з Сан-Франциско розташували тут свої команди з продажу та розвитку, оскільки робоча сила в Києві кваліфікована, а витрати низькі.
Тиха революція: як Україна стала чемпіоном «цифрової роботи»
11.10.2018
Розвиток технологій значно змінює світ праці, i Україна є однією з країн-чемпіонів у цифровій революції. Згідно з різними джерелами, у 2013-2017 роках, Україна посіла перше місце в Європі та четверте місце у світі з зайнятості на цифрових платформах, що вимірюється за сумою фінансових потоків та кількістю завдань, виконаних на таких платформах. Україна також посідає перше місце у світі в IT-фрилансі.