pan_andriy (pan_andriy) wrote,
pan_andriy
pan_andriy

норма

"Высокопоставленный источник, близкий к руководству ВВС России, рассказал газете ВЗГЛЯД предварительные итоги расследования, проведенного Минобороны по факту катастрофы Ил-20. По словам источника, сказанные сразу после трагедии слова Владимира Путина о «цепи трагических случайных обстоятельств» надо воспринимать практически буквально. Что, как ни парадоксально, не отменяет официальных заявлений Минобороны о вине израильских ВВС.
«В это трудно поверить, но ракета сирийского комплекса С-200 не наводилась на Ил-20. Она просто задела винты самолета в полете по направлению к израильскому F-16."

Данная версия позволяет объяснить парадоксальные для любого специалиста заявления официального представителя Минобороны Игоря Конашенкова. Он, напомним, утверждал, что командир экипажа «успел доложить о пожаре на борту», а сам самолет-разведчик исчез с радаров через четыре минуты после попадания ракеты. Но дело в том, что при обычном попадании ракеты в Ил-20 экипаж не смог бы ничего доложить – он бы мгновенно погиб."
https://vz.ru/society/2018/9/27/943525.html

21 вер. 2018 р. - Израиль: Всего ПВО Арабской Республики выпустили более 20 ракет комплексов С-200, одна из которых и попала в российский самолет Ил-20."Філософ науки Спенсер Браун стверджував, що йдеться про абсолютно порожні, позбавлені будь-якого субстрату довгі ймовірнісні серії. Саме такі серії, говорив Браун, мають тенденцію до розвитку відхилень від середнього ймовірнісного значення. Грубо кажучи, тут мають місце окремі випадки або, вірніше, виняткові збіги, за якими абсолютно нічого не стоїть. Мабуть, в цій аргументації є частка істини.

Випадки, вкрай малоймовірні статистично, постійно бувають з кожною людиною, але звертають на себе увагу лишень за особливих обставинах. Нещодавно, будучи на книжковому ярмарку у Франкфурті, я домовився з одним американцем про зустріч, але заблукав поміж павільйонів (а це настільки велика територія, що відвідувачів по ній возять автопоїздами) і зрозумів, що не знайду його на умовленому місці, бо призначений час вже минув.

Уже не сподіваючись на зустріч, я раптом зіткнувся з ним майже в кілометрі від призначеного місця. Сталося це в натовпі серед багатьох тисяч людей, і якби хто-небудь з нас з'явився пізніше на дві-три секунди або пройшов через те місце з аналогічним випередженням, то зустріч напевно б не відбулася, а значить, ця подія слід вважати вкрай малоймовірним, хоча ймовірність ця не піддається точному розрахунку.  До речі, американець на відміну від мене не звернув уваги на обставини нашої зустрічі, і це я пояснюю тим, що я "натренований" в мисленні категоріями статистики."

/С.Лем  "Про надчуттєве пізнання""... Кожен фрагмент наших перипетій, взятий зокрема, ще досить достовірний, але результуюча траєкторія цих фрагментів, вже схожа на диво. Уявіть стрільбище, де замість мішені, в напівмилі від вогневого рубежу, виставлено поштову марка. Скажімо марку із зображенням Маріанни. На її лобі залишилася цятка від мухи. Нехай тепер кілька снайперів відкриють стрілянину. Вони не влучать в цятку вже хоча б тому, що її не видно. Але нехай вправляється сотня посередніх стрілків, нехай вони гатять цілими тижнями поспіль. Цілком зрозуміло, що куля одного з них врешті-решт влучить у ціль. Влучить не тому, що він феноменальний снайпер, а через густоту обстрілу .

Зараз літо, і на стрільбищі безліч мух. Імовірність влучення в цятку дуже мала. Імовірність одночасного влучення і в цятку, і в муху, що опиниться на шляху кулі, ще менше. Імовірність же влучення в цятку і в трьох мух однієї кулею буде вже астрономічно незначна, проте запевняю вас, і такий збіг обставин можливий, якщо стрілянина триватиме досить довго!

- Даруйте, але ви кажете про град куль, а я ж був один...

- Це вам лише здається. У даний проміжок часу куля, що влучила в цятку і в трьох мух, теж буде лише одна. Стрілок, із яким це трапиться, буде приголомшений не менше вас. Те, що влучив саме він, аж ніяк не дивно, оскільки хтось мусив уцілити. Розумієте? Здоровий глузд ні до чого. Загадку породив збіг випадкових обставин, і завдяки збігу випадкових обставин її була розгадано. Обидва рази набував чинності закон великих чисел. Природно, що, не виконавши хоча б однієї умови з необхідної безлічі, з вами б нічого не трапилося, але рано чи пізно хтось інший виконав б всі умови. Це все одно сталося б, бо ми живемо у світі перенасиченому випадковостями. Цивілізація - це той молекулярний газ, хаотичний і здатний дивувати нас "неймовірностями", хіба що роль окремих атомів виконують люди. Це світ, в якому вчорашній феномен сьогодні стає буденністю, а сьогоднішня крайність - завтрашньою нормою."
/ С.Лем "Катар"


Subscribe

 • Песенка на два такта

  "Тикание датчика в шлеме стало таким редким, словно на мембрану падали поодиночке зернышки песка. Услышав какой-то неразборчивый голос, я подумал,…

 • Непонятно

  Хроника деградации Ну что, ребята? Все готовы выполнить свой интернациональный долг? Fester Непонятно мы за талибов или нет Хроника…

 • життя твоє собаче

  "В августе 2014 г псковские десантники потеряли в одном бою в Украине 234 бойца. После этого они отказались воевать." "В России разработали систему…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments