pan_andriy (pan_andriy) wrote,
pan_andriy
pan_andriy

"палач еврейского народа"

Петлюра - палач еврейского народа
colonelcassad
7 сентября, 12:01
Попытка показать в Запорожье пропагандистское кино про "героя Петлюру" обернулась тем, что местные евреи начали обливать красной краской постеры к фильму и развешивать листовку "Петлюра - палач еврейского народа",
Стоит напомнить, что еврей Шварцбурд убивший Петлюру, на суде во Франции заявил, что отомстил Петлюре за организацию еврейских погромов на Украине, которые сопровождались массовыми убийствами.
Французский суд присяжных оправдал Шварцбурд, фактически подтвердив вину Петлюры в организации еврейских погромов и массовых убийств.
Для современной Украины вполне нормально героизировать подобных личностей.


Соломо́н Ізраї́левич Ґольдельма́н (справжнє – Хаїм-Шолом Срульович; псевд.: Золотаренко, Шалом Кишиневер; 5 грудня 1885, Сороки, Бессарабія (тепер Молдова) — 3 січня 1974, Єрусалим) — визначний діяч української єврейської громади, вчений-економіст.

У 1917–1918 входив до складу Української Центральної Ради від Поалей-Ціон, з жовтня 1917 року — гласний Київської повітової народної ради. У ці роки друкувався українською мовою під псевдонімом «С. Золотаренко» (дослівні переклади прізвища Ґольдельман).

До призначення 26 грудня 1918 міністром єврейських справ А.Ревуцького, Ґольдельман виконував обов'язки секретаря з національних питань, за його пропозицією Директорія 10 грудня 1918 прийняла постанову про відновлення національно-персональної автономії для національних меншин.

У 1920 році Ґольдельман через Польщу виїхав до Австрії. Перебуваючи у Відні, Ґольдельман написав та видав книги, присвячені єврейській політиці в Україні: «Жидівська національна автономія в Україні. 1917-1920» та «Листи жидівського соціял-демократа про Україну. Матеріали до історії українсько-жидівських відносин за часів революції».
Соломон Гольдельман
"Жидівська національна автономія в Україні не була якимсь ізольованим явищем на терені Росії в добу революції. Подібні явища й паралельні події відбувалися також у рамках деяких інших національних революцій: у Литві, Латвії, Естонії, почасти Білорусі.

Але, коли порівнюємо національні досягнення жидівської меншости у тих країнах з обсягом, компетенцією, практичною працею, а, зокрема, з формально-конституційним станом жидівської автономії в рамках Української держави, то переконаємося у виключній оригінальності автономного статусу жидівської мешости в Україні, у зразковому характері цього статусу.

Національно-конституційний стан, створений законом про національно-персональну автономію жидівської меншости в Україні, стоїть осамітнено в усій історії жидівського народу в розсіянні, і є визначним і неповторним явищем у спробах уреґулювання міжнаціональних стосунків в багатонаціональних державах.

Литва, Латвія і Естонія. У всіх був визнаний принцип автономії у керівництві внутрішніми національно-жидівськими справами. Цей принцип був спільний у цих трьох державах, але поза ним існувала значна різниця у загальному обсягу тих прав, у змісті компетенції автономних установ, а особливо у конституційній позиції самої жидівської автономії й її центральних органів в державі.

Щодо цього стан жидівської автономії у тих країнах ніяк не можна порівняти з широким конституційним обсягом жидівської автономії в Україні. Але в усьому цьому істотно важливе, що надання автономних прав жидівській меншості в Східній Европі було визнане як легальна частина трьох головних засад революції: демократії, соціалізму й національного самовизначення.

Разом з цими трьома головними засадами великої східньо-европейської революції жидівська національна автономія народилася й з ними разом вона загинула.

Комуністи стали єдиними господарями всієї України. Замість знищеної жидівської національної автономії й усіх інших національних і демократичних жидівських інституцій та організацій постала "Євсекція" — жидівська секція загальної комуністичної партії.

Десять років після того, коли була успішно закінчена руїнницька робота секції й від колишньої вільної жидівської суспільности не залишилося вже сліду, наказом совєтських господарів була ліквідована й сама Євсекція, щоб не залишилося сліду від жидівського "національного сепаратизму". На жидівській вулиці стало тихо, як на цвинтарі."

http://www.istpravda.com.ua/columns/2018/03/10/152529/

Subscribe

 • Песенка на два такта

  "Тикание датчика в шлеме стало таким редким, словно на мембрану падали поодиночке зернышки песка. Услышав какой-то неразборчивый голос, я подумал,…

 • Непонятно

  Хроника деградации Ну что, ребята? Все готовы выполнить свой интернациональный долг? Fester Непонятно мы за талибов или нет Хроника…

 • життя твоє собаче

  "В августе 2014 г псковские десантники потеряли в одном бою в Украине 234 бойца. После этого они отказались воевать." "В России разработали систему…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 11 comments

 • Песенка на два такта

  "Тикание датчика в шлеме стало таким редким, словно на мембрану падали поодиночке зернышки песка. Услышав какой-то неразборчивый голос, я подумал,…

 • Непонятно

  Хроника деградации Ну что, ребята? Все готовы выполнить свой интернациональный долг? Fester Непонятно мы за талибов или нет Хроника…

 • життя твоє собаче

  "В августе 2014 г псковские десантники потеряли в одном бою в Украине 234 бойца. После этого они отказались воевать." "В России разработали систему…