pan_andriy (pan_andriy) wrote,
pan_andriy
pan_andriy

 • Music:

"городяни лишали місто"

ГОРОЖАНИН, а, ч., рідко, 1. Те саме, що городянин. Між горожанами можна було побачити Лейбу Оврамовича, орендаря пана Польського (Мирний, II, 1954, 271); - Чи давно засноване це велике місто? - запитав я одного з горожан (Гончар, Таврія, 1952, 117).

2. заст. Громадянин. - Ми віримо, що ви приїхали з власної ініціативи і цим показали себе чесним і вірнопідданим горожанином своєї батьківщини (Кол., Терен... 1959, 270).

ГОРОДЯНИН, а, ч., рідко. Житель міста. Баштан в його великий, славний - людей повно раз у раз - і городян і селян (Вовчок, І, 1955, 309); Місто жило вихідним днем. Городяни лишали місто, а на їх місце приходили люди з околишніх сіл, запруджуючи вулиці, площі (Томч., Готель.., 1960, 235).

МІСТЯНИ́Н, а, чол., рідко. Житель міста. Оператор [кіно] хотів заспівати, як це полюбляють на природі містяни, але жінка заборонила, пояснивши, що в лісі галасувати не годиться, ліс вимагає тиші (Юрій Яновський, Мир, 1956, 145).
Академічний тлумачний словник (1970—1980)

МЕЩАНЕ - в Российской империи в 1775-1917 податное сословие из бывших посадских людей - ремесленники, мелкие торговцы и домовладельцы. Объединялись по месту жительства в общины с некоторыми правами самоуправления.


"Словниця української мови" Праця Фортуната Піскунова . Одеса 1873


НЕ РЕКОМЕНДОВАНОРЕКОМЕНДОВАНО
У Сумах сотні городян вийшли на мітинг.У Сумах сотні містян вийшли на мітинг.
Вочевидь, що в містах мешкають містяни, а городянами треба звати тих, хто порається на городах.
Російська ненависть до "мєщан" викликана їх самоуправлінням.
До речі боротьба з "українським буржуазним націоналізмом" це по змісту панічний страх перед самоврядним українським містом. З "русским буржуазным национализмом" чомусь ніхто не боровся.
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 24 comments