pan_andriy (pan_andriy) wrote,
pan_andriy
pan_andriy

ягідки

Ринок малини: українська VS польська
05.09.2017

На польських веб-форумах виробників ягід і трейдерів йде гостра дискусія про те купувати чи не купувати малину в Україні та як вона вплине на ціни. Інтернет рясніє рекламними оголошеннями: «Продаю малину з України. Полку і Полану в будь-якій кількості. Ціна 0,75 €/кг», і це при нинішньому курсі 3 золотих 20 центів (23,16 грн). Польські експерти заспокоюють себе тим, що українська малина не особливо вплине на «малиновий» ринок Польщі, оскільки «Україна не спеціалізується на виробництві малини».
http://propozitsiya.com/ua/rynok-malyny-ukrayinska-vs-polska

Польські фермери просять уряд поставити заслін малині з України
13.06.2018
Асоціація польських виробників фруктів, фермери Люблінського воєводства та староста міста звертаються до уряду з проханням стабілізувати ціни на малину, ввести мінімальні ставки і припинити імпорт дешевої малини з України, повідомляє Krasnik.Naszemiasto.
Якщо в 2016 році малина коштувала 6 злотих (46 грн), в минулому році 3,5 злотих (25 грн), то сьогодні плантатор за 1 кг ягоди може отримати тільки близько 2 злотих (14,3 грн).
«Це нижче вартості виробництва. Це безумство», — каже Славомир Брусек зі Спілки польських виробників фруктів.
«Якби я знав раніше, що ціна малини буде такою низькою, я б не став інвестувати в неї. Я б пішов на роботу, щоб підтримати свою сім’ю», — зізнається Кшиштоф Віртел, власник плантації на 7 га в Люблінському воєводстві.

За словами фермерів, ситуація драматична: якщо ціни на малину збережуться, воєводству загрожує місцева економічна криза.

Анджей Травень, староста міста Краснік заявив, що у фермерів немає грошей, вони не роблять покупки в магазинах, а до органів самоврядування знижуються податкові надходження.
А польська Асоціація вважає, що в «Законі про протидію недобросовісному використанню договірних вигод в торгівлі продуктів сільського господарства» є юридичні лазівки, якими користуються постачальники. У такій ситуації фермери безсилі та потребують допомоги.
Виробники стверджують, що проблема стосується не тільки малини, але також смородини, агрусу і яблук. А в наступні місяці криза може поширюватися на інші фрукти.

https://agroday.com.ua/2018/06/13/rus-polskye-fermery-prosyat-pravytelstvo-postavyt-zaslon-ukraynskoj-malyne/

Експорт української малини в ЄС за п'ять років зріс у 52 рази
Україна 14 січня 2018. 08:00 1549
Україна стрімко нарощує свою присутність на європейському ринку замороженої малини. З початку поточного сезону країна вже експортувала в ЄС майже в 52 рази більше, ніж за такий же період сезону-2013/14.
ЄС виступає головним імпортером української замороженої малини: на його частку з початку сезону припадає майже 99% поставок. При цьому близько 60% всього експортного обсягу було відвантажено на ринок Польщі.
http://agroportal.ua/ua/news/ukraina/eksport-ukrainskoi-maliny-v-es-vyros-za-pyat-let-v-52-raza/
Subscribe

 • марсіянське

  Український інженер з Каліфорнії став одним із розробників гелікоптера для польотів на Марсі.

 • грызуны и бутерброд

  - Сперва с Византией покончим-с, - мечтал он, - а потом-с... На Драву, Мораву, на дальнюю Саву, На тихий и синий Дунай... Д-да-с! ... И вдруг…

 • всё те же на манеже

  " 24 сентября 1999 г. спустя полчаса после заявления Рушайло директор ФСБ Николай Патрушев сообщил СМИ, что это были учения, а в мешках находился…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments