VISICALC представляє новий підхід у використанні комп'ютера і новий підхід в осмисленні світу. Там де усталене програмування розумілося як послідовність кроків, ця нова штука більше не була послідовною. Коли вносилися зміни в одному місці, усі інші значення змінювалися миттєво та автоматично.
/Теодо́р Голм Не́льсон, американський соціолог, філософ та піонер інформаційних технологій. У 1963 році запровадив термін «гіпертекст».VisiCalc - перша електронна таблиця для персональних комп'ютерів. Ідея програми належала Дену Брікліну, співавтором якого виступив Боб Френкстон; розробка велася їх компанією Software Arts, а розповсюджувачем виступила компанія Personal Software, пізніше перейменована в VisiCorp. Випуск в 1979 році першої версії програми для комп'ютера Apple II привів до того, що ця машина з інструменту для хобі перетворилася в бажаний і корисний фінансовий інструмент ведення діловодства. Мабуть, саме це призвело до того, що IBM прийняв рішення вийти на ринок персональних комп'ютерів. Після виходу версії для Apple II VisiCalc був портований на 8-бітові комп'ютери Atari, Commodore PET, TRS-80 і IBM PC.
Комп'ютери досить широко застосовувалися ще з 1950-х років, то чому саме 1979-й? Адже ідея давно висіла у повітрі.
Як зазначав сам автор Ден Брінкін: "we did not invent the word "spreadsheet". "The special thing about VisiCalc was not that it was the first row/column tabulation program. There were many such programs of various sorts prior to VisiCalc.
Бо прийшов час.Іржа́вий пояс (англ. Rust Belt), відомий також як Індустріальний або Фабричний пояс, — частина Середнього Заходу та східного узбережжя США, в якому від початку промислової революції і до 1970-х років були зосереджені сталеливарне виробництво та інші галузі американської важкої промисловості. Географічно в цей пояс зазвичай включають центральну частину штату Нью-Йорк, регіони на захід від нього в штатах Пенсильванія, Огайо, Індіана, Мічиган і Іллінойс до західного берега озера Мічиган.
Після настання постіндустріальної епохи важка промисловість США прийшла в занепад. Сам термін Іржавий пояс відображає кризу регіону, особливо сталеливарної промисловості. Внаслідок кризи, починаючи з 1970-х років, сотні тисяч людей втратили роботу, перш за все в містах Буффало, Рочестер, Сірак'юс, Піттсбург, Аллентаун, Ері, Клівленд, Толідо, Янгстаун, Детройт, Флінт, Лансинг, Гері, Індіанаполіс, Саут-Бенд, Мілуокі, Чикаго, Сприінгфілд, Дулут.
....
Збільшення дефіциту торгового балансу в абсолютному виразі (синій колір) і відносно валового внутрішнього продукту (червона лінія).
Рішення ФРС (Fed decision) - це рішення, що приймаються незалежної банківською структурою США, що впливають на федеральну облікову ставку і мають глобальний вплив не тільки на економіку Америки, а й на світовий фінансовий ринок в цілому. Рішення Федеральної Резервної Системи (ФРС) відіграють важливу роль в економіці США і в усьому світі, визначають і варіюють обліковий, процентну ставку і резервні вимоги; деякі їх рішення, такі як політика
....
Сучасна історія ФРС почалася в 1979 році, коли президент Джиммі Картер призначив главою ФРС Пола Волкера. У той час основною проблемою американської економіки була галопуюча інфляція. Волкер задер ставку з 11 до 20 відсотків, фактично заборонивши банкам кредитування. Інфляція знизилася з 11 відсотків в 1979 році до 3 з невеликим в 1987-му. Правда, безробіття зросло в 5 разів.
Пол Волкер (Paul Volcker) очолював ФРС із 1979 по 1987 рр. Призначений Картером замість Міллера, він став одним з найбільш шанованих і авторитетних голів ФРС в історії. Багато в чому завдяки зусиллям Волкера була знищена прив'язка курсу долара до золота, і Бреттон-Вудська система припинила своє існування. У 1975-1979 рр Волкер керував Федеральним резервним банком Нью-Йорка, після чого став біля керма всієї ФРС. Волкеру довелося боротися з наслідками нафтового шоку і високої інфляції в американській економіці. Волкер підняв процентні ставки в США до 21,5% (сьогодні процентні ставки знаходяться на рівні 0,25%)"
"Ера початку друкування грошей"
На межі 1970/80 рр. відбувся векторний перехід ставки ФРС від зростання до падіння. Це спровокувало експоненційне зростання грошової маси, що в свою чергу створило величезний запит на фінансові розрахунки для самого широкого загалу. Бо падіння ставки математично заохочувало кредитування всього і вся.
Кількість фукцій в першій версії VisiCalc можна перерахувати на пальцях. Це в основному математичні і тригонометричні.
Суто фінансова лише одна NPV (net present value of the cash flows) і лише одна функція зміщення LOOKUP. Проте і цього виявилося достатньо! Якщо до 1979 року складні фінансові розрахунки треба було замовляти і платити за них "біля 1000 доларів в місяць", то з появою VisiCalc це стало коштувати майже нічого.
"Купити комп'ютер" означало "купити електронну таблицю." "VisiCalc: Reason Enough for Owning a Computer".
Вже за лічені роки кількість функцій в "Lotus 1-2-3" і "Supercalc" сягнула десятків і сотень.
PS На одному з фрілансевих сайтів бачив оголошення "нужно срочно проставить курсы валют в 1600 позициях -200 грн." До роботи взялася якась дівчина "сделаю до утра ".
Старовинний VisiCalc вирішував питання за кілька секунд за допомогою Lookup, де всього лиш два параметри. "Читайте нарешті інструкції". В принципі розробки таблиць можна було зупинити ще 30 років тому, бо нічого принципово нового відтоді не відбулося.
переломний 1979-й
-
марсіянське
Український інженер з Каліфорнії став одним із розробників гелікоптера для польотів на Марсі.
-
грызуны и бутерброд
- Сперва с Византией покончим-с, - мечтал он, - а потом-с... На Драву, Мораву, на дальнюю Саву, На тихий и синий Дунай... Д-да-с! ... И вдруг…
-
всё те же на манеже
" 24 сентября 1999 г. спустя полчаса после заявления Рушайло директор ФСБ Николай Патрушев сообщил СМИ, что это были учения, а в мешках находился…
- Post a new comment
- 3 comments
- Post a new comment
- 3 comments