pan_andriy (pan_andriy) wrote,
pan_andriy
pan_andriy

 • Music:

проти сонця

"Отсрочка - не прощение вины"
 Дж.Мильтон "Потерянный рай"


Ліворуч - графік падіння цін на сонячні панелі. Праворуч - їх встановлення (як наслідок).Вартість встановлення панелей падатиме і далі.

Cost of Utility Scale Solar Power Plant


Собівартість сонячної енергії дорівнює в нафтовому еквіваленті лише $10-11 за барель. Що до речі співпадає з прогнозами Демури з його "хвилями Еліота".

Тому,  попри інформаційне нагнітання на кшталт "all the reasons crude oil might go back to $100 a barrel", поточна ціна нафти у $80 виглядає аж занадто завищеною.

Зазвичай зростання цін на нафту тягне за собою ціни на всю іншу сировину, проте зараз цього не відбувається. Тому тренд не буде тривалим, може з кілька місяців.

Щось подібне трапилося в 2008, коли ціна нафти стрімко зросла до 145, а потім впала до 35.
Така собі спекуляція наостанок. Тільки тоді була можливість відскоку, якої зараз немає , бо все проти - і сонце, і сланець, та і взагалі.

Стимулювати глобальний попит нічим - ставка ФРС зростатиме років з тридцять, а отже фізичне споживання всього і вся падатиме.

Високу ціну нафти замовила ФРС, у якої Росія традиційно на побігеньках, бо інших джерел існування у неї немає.
Трамп - субпідрядник, Путін - на аутсорсі. Сирія - цирк, де нібито все по-справжньому.

Тактична мета - а) випрацювати застарілі технології (ДВЗ) перед їхньою утилізацією б) відбити попередні фінансові вкладення у розробку нафтових родовищ, в тім числі і сланцевих.

Далі буде:

Inspiring china is utterly and totally dominating solar panels fortune of how much does it cost to install concept netflix styles
Subscribe

 • марсіянське

  Український інженер з Каліфорнії став одним із розробників гелікоптера для польотів на Марсі.

 • грызуны и бутерброд

  - Сперва с Византией покончим-с, - мечтал он, - а потом-с... На Драву, Мораву, на дальнюю Саву, На тихий и синий Дунай... Д-да-с! ... И вдруг…

 • всё те же на манеже

  " 24 сентября 1999 г. спустя полчаса после заявления Рушайло директор ФСБ Николай Патрушев сообщил СМИ, что это были учения, а в мешках находился…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments