pan_andriy (pan_andriy) wrote,
pan_andriy
pan_andriy

 • Music:

"с целью увековечивания памяти"

Джеймс Рузвельт, Уинстон Черчилль и Александр Бурдонский (Сталин)В Киеве прошла презентация Международного фонда «Бабий Яр», который ставит своей целью увековечение памяти жертв Второй мировой войны — евреев, расстрелянных в Бабьем Яру. Перед поистине рекордным числом журналистов, представлявших СМИ не только Украины, но и Российской Федерации, США, Израиля, предстала картина Ялтинской конференции 1945 года стран-победительниц. В центре сцены, под огромной фотографией Рузвельта, Черчилля и Сталина на фоне знаменитого Ливадийского дворца, сидели... Рузвельт, Черчилль и Сталин. Внуки великих руководителей — Джеймс Рузвельт, Уинстон Черчилль и Александр Бурдонский (Сталин) — прибыли в Киев, чтобы увековечить память жертв Бабьего Яра, а также других мест в Украине, где в годы Второй мировой войны были расстреляны сотни тысяч евреев.
http://www.jewish.kiev.ua/news_r/33-395-1_r.htm

Дивно що до цього "галахічного" кагалу онуків колишніх світових можновладців не запросили нащадків Гітлера з Ізраїлю. Так воно було б іще промовистіше.
Відтак й над над бідолашним Гібсоном мо' би хто зглянувся.

Але мова не про це. В довоєнному Києві мешкало біля 180 тис. євреїв на приблизно 850 тисяч киян. Вони було вершками тодішнього суспільства.  Циклопічна будова теперішнього Кабміну , яка мабуть й досі лишається найоб'ємнішою будовою Києва, за проектом призначалася для НКВС України, на той час майже суцільно єврейського. Будівництво стадіону "Динамо" велося під керівництвом одного з найвищих посадовців НКВС Фабріковіча, рідного батька Лєоніда Бронєвого, який так переконливо зіграв рідного батька  голову німецького гестапо Мюллера. Він потім казав, що то йому інтуїція допомогла, тому, мовляв, образ і вийшов таким переконливим.

Коли настала війна, то можливості для евакуації, організаційні передусім , були знов таки у євреїв. Як згадували очевидці декотрі вивозили навіть піаніна, шафи та кімнатні квіти. 
Справжня кількість єврейських жертв Бабиного яру відома, бо вона ретельно засвідчена самими німцями - це близько 34 тисяч. Під окупацією залишилися близько 500 тисяч киян, отже з поміж 300-350 тисяч евакуйованих євреї складали 40-50%. Всього вдалося врятуватися до 80% київських євреїв. Що, до речі, не накращий результат. Часто-густо в інших містах кількість евакуйованих євреїв сягала до 100%.
На початку 1944 року в Києві лишилося 180 тис. мешканців. Отже з тих 320 тисяч, що не пережили окупації євреї становили біля 10%, а серед що виїхали, нагадаю - 40-50%. При 25% відсотках довоєнного Києва.

У Бабиному яру 1943 року розстріляно брата мого діда. Він був простим селянином з Київщини, якого запідозрили у зв'язках з підпіллям.

Вспомним:
...триста тысяч евреев Польши, Украины, Галиции, истребленных Богданом Хмельницким в 1648—1649 годах...
http://www.istok.ru/jews-n-world/Zilber/18.shtml

Петро Мірчук. Зустрічі й розмови в Ізраїлю

- Зараз побачимо в дискусії. По-вашому, історія українсько-жидівських взаємин починається страшним Хмельницьким, який знищив більше невинних жидів, як біблійний Гаман. І гірше їх катував, як Гаман, так?

- Так, Хмельницький знищив пів мільона жидів - мужчин, жінок, дітей...

-  Я питаюся вас як історика: Чи можливе, щоб два мільйони людей мандрувало через пустиню Синай? Чи не думаєте, що їх, логічно бравши, не могло бути більше, як двадцять тисяч?

- Гм... Можливо, що число символічне, тому перебільшене...

- В мене немає сумніву, що перебільшене і то всотеро, з двадцять тисяч вийшло два мільйони. Ось так і записав у своїх мемуарах про Хмельницького рабін Гановер, а ви за ним повторюєте, приймаючи за правду все, що подане в жидівських книгах. А я питаюся, а які докази, джерела, наукові статистичні дані? І знаходжу, що всіх жидів в Україні за часів Хмельницького було не більше, як п'ятдесять тисяч. То логічно виходить, що козаки кожного жида вбивали на смерть десять разів і ще - найменше половина з них усіх залишилися далі живими, бо сто літ пізніше їх в Україні було знову поверх п'ятдесять тисяч.

Рабін від несподіванки зловився за бороду:

- А звідки ви таке число взяли?

- Читайте вашу "Універсальну жидівську енциклопедію", то знайдете там, що згідно з обчисленнями 1578 року в Польщі було 75 тисяч жидів, в "Литовських" землях, до яких належала Україна, 27 тисяч жидів, отже на терені самої України було яких двадцять тисяч. Сто років пізніше їх повинно було бути два рази стільки, отже не більше, як п'ятдесять тисяч. Припускаю, що в висліді воєнних дій їх згинула половина, отже яких двадцять п'ять тисяч. До того ж не забувайте, що згідно із свідченнями самих жидів, тодішній польський "гетьман" Чарнецький масакрував жидів більше ніж Хмельницький, тому п'ятнадцять тисяч жидівських жертв у війні в Україні в часі Хмельницького треба признати, згідно з правдою, полякам. На рахунок українців, на Хмельницького, залишається всього десять тисяч жидів. Не пів мільйона, а десять тисяч. Українців згинуло тоді понад триста тисяч.

Рабін зніяковів.

- Ну, але все таки та жорстокість, убивання жінок, дітей...

- Але й тут рабін Гановер перебільшив, тобто просто приписав українцям те, що вичитував у книгах Мойсея, про те, що робили тоді жиди. Випадково я маю тут виписки про те з п'ятикнижжя Мойсея, то дозвольте, що для пригадки прочитаю їх.

Рабін кивнув головою на знак згоди, і я читав:

П'ятикнижжя Мойсея. Книга "Числа".

[...]

Книга "Второзаконня"

[...]

Книга Ісуса Навина

[...]

- Раббі! Чи так це записано у П'ятикнижжю Мойсея? У вас он на поличці оригінал в єврейській мові, можемо відразу перевірити, може, щось не так перекладено.

- Я не заперечую. Так це написано в наших книгах.

- От бачите. Оце все, що Ізраїль чинив з мідіянами, башанцями, сихонцями та іншими мешканцями старинної Палестини приписав рабін Гановер, жидівський літописець Хмельниччини, українцям і Хмельницькому. Якби Мойсей або його наслідник Ісус Навин були на місці українців, то вони напевне зробили б те саме з жидами в Україні, що робив Ізраїль на їх накази з мідіянами, филистинцями й іншими. Але в дійсності Хмельницький таких наказів українцям не давав, не покликувався на доручення українського Єгови, і українці такого не чинили. Бо український "Єгова" милосердний, чоловіколюбець, а не такий кровожадний, як жидівський, який лише жидів уважає своїми дітьми, а інших велить знищити дощенту, без милосердя - навіть старців, жінок і дітей.

- То, по-вашому хронікар рабін Гановер видумував і перебільшував? - дивувався задумано Кагана.

- Зовсім певне. До такого висновку прийдете й ви самі, коли як доктор історичних наук не рабін, критично проаналізуєте все, що він написав, і сконфронтуєте це з іншими джерелами і фактами. Милозвучно кажучи, жидівський літописець часів Хмельниччини рабін Гановер писав біблійним стилем, стилем П'ятикнижжя Мойсеєвого.

- А звідки ж ті описи жахливих знущань козаків над жидами, виколювання очей, розпорювання животів вагітним жінкам, кидання псам жидівських немовлят, про що так часто згадує літописець рабін Гановер?

- Це все витвір його фантазії. Переляканий на смерть тим, що козаки можуть зловити його, він уявляв собі, що може статися. Перед його очима стали всі ті кривди, заподіяні жидами закріпощеним українським селянам, всі ті зневаги, пониження, наруги, що їх жиди арендарі обсипали українців кріпаківі - мариво відплати. Як знаєте, жиди є дуже мстиві і жорстокі. Таж хочби кошерне різання телят, на яке жиди змалку дивляться, яке жорстоке! То рабін Гановер уявляв собі, що то він, Гановер, робив би з жидами, якби то він був українським кріпаком, для якого прийшла нагода відплатити. Він бачив у своїй уяві свої жертви в становищі кошерно різаних ним телят і ті виплоди своєї уяви приписував українським козакам і повстанцям і записував у своїй хроніці як факти.

- Ну, хоч би лиш десять тисяч жидів знищено, то страшне, тож були теж жінки, діти...

- Раббі, кожна війна жахлива, жорстока. А що ви, ізраїльці, робите сьогодні, не в часі війни, а в часі миру? Скільки ви в ваших "відплатних акціях" проти арабів вбиваєте безборонних жіно і дітей?

- А що робили з жидами гайдамаки? Спеціяльно в часі коліївщини? Скільки тоді, в 1768 році, в одній Умані вирізали жидів?

- Не розумію, раббі, як могли гайдамаки різати жидів, коли ви самі щойно сказали, що Хмельницький вирізав усіх жидів до одного. І як виходило із зіставлення жидівських чисел вимордуваних тоді жидів з дійсною кількістю жидів тоді в Україні, винищив Хмельницький усіх жидів так, що кожного мордували на смерть десять разів. Звідки ж по Хмельницькім знову взялися в Україні сотні тисяч жидів?

http://exlibris.org.ua/mirczuk/08.htmlUPD

Стивен Спилберг презентует первый украинский документальный фильм, выходящий в широкий отечественный прокат. Лента режиссера-документалиста Сергея Буковского "Назови имя свое" рассказывает об ужасах Холокоста в Украине.

В фильме использовано более 3000 эпизодов кинохроники из архива американского Фонда Shoah, основателем которого является американский режиссер и продюсер Стивен Спилберг. Как сообщила представитель PR-службы Фонда Виктора Пинчука Татьяна Аверина, в октябре он посетит Украину в рамках презентации картины.

Фонд Shoah совместно с Виктором Пинчуком выступили сопродюсерами документального фильма "Назови имя свое". Переводом фильма с видео на 35-миллиметровую пленку, печатью копий (предположительно в количестве 20) и организацией проката занимается украинская дистрибуторская кампания Int West Distribution. Выход на киноэкраны по всей стране предполагается в октябре 2006 г.

Как сообщил руководитель отдела проката Int West Distribution Роман Мартыненко, до конца финансовая схема проката не проработана. Она будет согласована продюсерами и прокатчиками в пятницу. Впрочем, уже сейчас прокатчики считают показ в украинских кинотеатрах документального фильма экспериментом. "Прогнозировать сборы пока невозможно,— заявил Мартыненко. — У нас нет ясности даже насчет способов привлечения зрителя. Их нам обещают предложить продюсеры".

Не исключено, что это будут организованные походы всем классом в кинотеатр вместо уроков, как в советские времена на документальную ленту Михаила Ромма "Обыкновенный фашизм". Во всяком случае, фонд Shoah декларирует фильм "Назови имя свое" как историко-документальную ценность и как "некое учебное пособие, в первую очередь, для студентов вузов и преподавателей".
http://www.proza.com.ua/news/18-09-2006_1_adbe.shtml

Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments