pan_andriy (pan_andriy) wrote,
pan_andriy
pan_andriy

голос реклами

Телевізійна реклама взагалі дратує -- весь отой недоладний гамір, надміру строкате зображення, що смикається, а надто - шизофренічний оптимізм. І голос дратує. Від таких істеричних тональностей хочеться вимкнути телевізор і до скону його більш не мати з ним справи. Недарма кажуть, що гарний голос лікує вуха, а від негарного вони в'януть.
Інша справа традиція західної реклами. Зовсім трохи статичної картинки й низький чоловічий голос каже: "It`s a Sony". Лаконічно і вагомо. "It`s a Sony" - і цього досить. Це запам'ятовується.  Можливо тому у мене телевізор "Sony".
В 20-і роки минулого сторіччя американські чоловіки, наслідуючи приклад якогось там актора масово вчиняли собі операції на голосових зв'язках, аби понизити голос і спокушати таким чином жінок. Згодом такий голос став штампом, і це породило чисельні пародії, наприклад у "Тома і Джері", де кіт мурмоче кішці "My baby", а йому тим часом дають копняка, мовляв не загравайся з підкіркою. (Американці вміють посміятися над собою. За "Марс атакує" США можна багато чого пробачити.)
Витончена маніпуляція створює ілюзію вільного вибору, а брутальний примус -- лише фрустрацію.
Таке враження, що нашим творцям реклами ці, класичні вже, здобутки впливу на (під)свідомість невідомі.

Subscribe

 • марсіянське

  Український інженер з Каліфорнії став одним із розробників гелікоптера для польотів на Марсі.

 • грызуны и бутерброд

  - Сперва с Византией покончим-с, - мечтал он, - а потом-с... На Драву, Мораву, на дальнюю Саву, На тихий и синий Дунай... Д-да-с! ... И вдруг…

 • всё те же на манеже

  " 24 сентября 1999 г. спустя полчаса после заявления Рушайло директор ФСБ Николай Патрушев сообщил СМИ, что это были учения, а в мешках находился…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 8 comments