pan_andriy (pan_andriy) wrote,
pan_andriy
pan_andriy

ціна євразійства

b0ris  нагадав про одну давню історію.

 Несколько лет назад "Воплі Відоплясова" выступали в московском клубе "Акватория". На концерт собралось человек триста. Все как обычно, зрители лихо отплясывали, требовали "Весну", долго не отпускали Скрипку со товарищи. После пятой сверхурочной песни "Воплі" отправились в гримерку. Стоило им покинуть сцену, как туда взобрался мужичок: волосы до плеч, борода, гимнастерка. то был настанник революционной молодежи геополитик Александр Дугин. В тесной гримерке "Акватории" украинские рок звезды испуганно слушали по "громкой связи" речь Дугина, клеймившего украинцев как предателей Великой Евразии. В воздухе запахло национальной рознью. Олег Скрипка, кутаясь в зябкое пальтецо, потянулся к выходу. И нос к носу столкнулся с геополитиком. Ораторский запал Дугина не иссяк - он вывалил на ошеломленного Скрипку поток нецензурной брани. На чистом французском языке. Не проронив ни слова, Скрипка взпился в воздух и нанес разящий удар ногой в челюсть Дугина. После чего все так же понуро поплелся к выходу.
19:06, 16.03.2001
http://www.guestbook.ru/?user=dugin&page=50&language=russian

 Дугін мав рацію. Не в сенсі французьких матюків, а сенсі ролі українців у розбудові "Великой Евразии." Його розпач зрозумілий. Проте незайве ще раз нагадати, що Росія одноосібно привланила собі багатства і інфраструктуру Сибіру 12 червня 1990.

Відсутність трудової міграції з Росії до Європи - промовиста. Московіти ніколи не тяжіли до Європи. З огляду на це направду євразійським народом були українці, а московіти в ліпшому випадку є азіопеськими, та й то з обмовками. Тому всі ідеологічні російські конструкції про "Євразію" зависать у повітрі, як мильні бульбашки.  Байдикувати надурняк  на Сєлігєрі - не мішки перти. Влаштовувати галасливі "акції" перед телекамерами - не вічну мерзлоту длубати. Насправді не хочуть московіти ані до Європи, ані до Далекого сходу. У Паршева були характерні ментальні  настрої "бросить всё и уйти с концами на охоту и на рыбалку".

Мені трапилося мандрувати південною Польщею і східною Словаччиною. Впадав в око добробут тамтешніх селян, на фоні злиденності селян України. Один вигляд поселень українців словацької Пряшівщини, навівав думку про ціну яку сплатила за своє євразійство Україна, в якій --  мільйони хатів-мазанок, відсутність цивілізованих доріг, величезний обсяг фізичної праці, яка забирає майже всю енергію до життя.  Нарешті будь-яка відсутність міських зручностей - як-то газ чи каналізація. Найвражаюче, що газ який у словацьких селян-українців ще з 1960-х років - український. Недивно, що європейські українці дивляться на українців євразійських як на недоумків. Недивно, що "советская граница" була "на замке". Аби не порівнювали.

temporary50 у своєму дописі "Реадаптація після Кракова" пише


 Затишні і майже рідні Плянти, готика, арки, театри, приязні люди, чепурні гуральські села і містечка, ще раз чистота на вулицях, унійні зміни і сподівання, транспорт, який їздить за розкладом, відсутність дебільних маршруток і хамів-таксистів.
Десяток діючих театрів, десяток іноземних театральних труп, не менш ніж півсотні діючих арт-галерей з різноманітними експозиціями. Навіть феміністки якісь не агресивні, а дотепні і приязні.
Книгарні з польськими книжками, кіоски преси без дебільних "Масковскіх камсамольцев в Украінє" та іншої "братньої" фігні (фігні у них своєї не бракує, але чомусь вона вся, включаючи телевізійну, представлена державною мовою).
Все це раптом щезає вночі за Перемишлем і знов усвідомлюєш, що віддаль між Львовом і Краковом вимірюється не кілометрами, а століттями.  Століттями тяжкої повсякденної праці на себе,  на своє місто і на свою країну.

Subscribe

 • марсіянське

  Український інженер з Каліфорнії став одним із розробників гелікоптера для польотів на Марсі.

 • грызуны и бутерброд

  - Сперва с Византией покончим-с, - мечтал он, - а потом-с... На Драву, Мораву, на дальнюю Саву, На тихий и синий Дунай... Д-да-с! ... И вдруг…

 • всё те же на манеже

  " 24 сентября 1999 г. спустя полчаса после заявления Рушайло директор ФСБ Николай Патрушев сообщил СМИ, что это были учения, а в мешках находился…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments