pan_andriy (pan_andriy) wrote,
pan_andriy
pan_andriy

реактивні стани

Реактивні психози (реактивні стани) - тимчасові розлади психічної діяльності, що виникають в результаті психічних травм.
Латинський префікс “re” означає повторення, відновлення, а “activus” - діючий, діяльний.

Від неврозів вони відрзняються гостротою і тяжкістю психічних травм, і в результаті, виникненням глибоких психічних розладів психотичного рівня. Крім того, у хворих з реактивними психозами відсутнє критичне ставлення до наявності продуктивних симптомів. Термін “реактивні психози” застосовується переважно у вітчизняній психіатричній літературі . У закордонній - зустрічаються назви “аномальні реакції”, “психогенні реакції” та інше.

У практиці прийнято підрозділяти неврози на три основні форми: 1) істеричний невроз, 2) невроз настирливих станів, 3) неврастенія.

Психічні порушення характеризуються переважанням емоційних розладів – страхів, коливань настрою, станів подавленості і депресії, при цьому за зовнішньою виразістю, експресивністю, патетикою і театральністю часто приховуються поверхневі емоції. В деяких випадках реакція на травмуючу ситуацію виявляється в підсиленні фантазування. Зміст фантазій відображає прагнення до уникання непідсильної стресової ситуації.

Для хворих із сутінковим затьмаренням свідомості навіть при неповній амнезії характерне ставлення до того, що вони скоїли (наприклад убивства), як до чужого, скоєного кимось іншим.

http://www.eurolab.ua/encyclopediaua/mental-diseases-ua/42369/Абсурдне спалювання продуктів, як і торішня криза туристичної галузі Росії відбулися негайно, як тільки сталося обвальне падіння цін на нафту. Рішення в обох випадках приймав одноосібно Путін, у якого на цьому ґрунті стався реакційний психоз.
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 11 comments