pan_andriy (pan_andriy) wrote,
pan_andriy
pan_andriy

дві світи

По "п'ятому каналу" -- двоє емігрантів, що приїхали на черговий Всесвітній конгрес українців в Києві. Чоловік з Камчатки (народився в Києві, виїхав 15 років тому) і жінка здається зі США - там і народилася. Чоловік ледве розмовляє українською,багато русизмів, з трудом добирає слова. Жінка, хоча і з акцентом - абсолютно вільно, гарно.

Запитали які вони бачать проблеми в Україні. Американка каже , що прикро вражена засиллям російської в Києві. Чоловік висловив невдоволення, що українська митниця не пропустила того обсягу кав'яру, який він пер з Камчатки, та й взагалі "чому Україна хоче в якесь там ЕС і НАТО?" Українських мешканців Камчатки це "дуже дратує", бо "Україна повинна бути разом з Росією против Америки".

19-08-2006 02:07, толя дейнека
Re: в Росії українці перебувають під важким тиском

не знаю, наскільки ситуація в РФ є унікальною.
фактично, будь-який незалежний український рух сприймається як нелояльність Росії. Розчинитися, асимілюватися значно легше, ніж лишитися українцем. Точок опори нема. Українська мова це звісно рудимент, який зайвий в побуті, заважає в кар'єрі і яким просто небезпечно користуватися публічно. Власної української церкви, як з'ясували ми тут на ВФ, нам "не полагаєтся". В результаті, навіть якщо людина лишилася українцем, - діти в неї народжуються вже росіянами.
Плекати якісь надії про сприйняття українства владою РФ годі - там все від дитинства скормлене боротьбою з мазепинством-петлюрівщиною-бандерівщиною як найактуальнішою загрозою імперії. Підтримувати українські організації вони будуть охоче, але лише кишенькові, головне призначення яких є втручанням в українські справи в прокремлівському дусі.


http://www2.maidanua.org/news/download_thread.php3?bn=maidan_free&thread=1155909308&trs=-1

"Пане Президенте, пане прем"єре, коли перебуватимете в Москві, пам"ятайте, що Москва забрала у наших дітей церкву, мову, історію та хліб", - сказав Голова Всесвітнього конгресу українців Лозинский.
Subscribe

 • переправа-переправа

  "Мертвых на утлом челне через темный поток перевозит. Бог уже стар, но хранит он и в старости бодрую силу." -- Вергилий Харо́н — перевозчик душ…

 • попаданец

  «Попаданчество» — распространённый приём фантастической литературы, связанный с внезапным переносом героя в прошлое, будущее, на другую планету, в…

 • не ахти

  Все це лайна варте, — відповів Палівець, Я.Гашек "Пригоди Швейка" Таганский районный суд Москвы арестовал на 10 суток комика Идрака Мирзализаде…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments