pan_andriy (pan_andriy) wrote,
pan_andriy
pan_andriy

ланцюгова реакція

США - найбільший ринок у світі.
Китай найбільший торговий партнер США.
Виробництво китайських товарів для американського ринку потягло вгору світові ціни на нафту і сировину. Споживання в США стимулювалося зменшення ставки ФРС. Кожен наступний кредит видавався під щораз нижчий відсоток, аж доки ставка не впала від 20% до майже 0%.  Криза в США змусила зменшити споживання. 
Це вдарило по Китаю, що змусило його нарешті відпустити гальма на ріст рівня життя. Зарплатня в Китаї стрімко виросла. Китайські робочі руки перестали бути дешевими.
Падіння цін на сировину і матеріали (92% російського експорту) змусило Росію вдатися до випробованих методів - ведення воєн. Вартість праці в Україні впала в 3-4 рази нижче аніж в Китаї. Географія лишилася та ж сама: Китай для ЄС на іншому кінці світу, а Україна під боком.
Вартість вхождення на український ринок стала смішною. Коли буде вгамувано Росію, то в Україну перенесуть сотні виробницт з Китаю. В Україні вдосталь вільної землі і надлишок робочих рук. Нафта й газ надходитимуть із Середньої Азії. Там уже все готово. Треба тільки кинути газогон з північного Каспію. Добро на транзит дасть Волжская Народная Республика.

Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 19 comments