Заробітчани міняють Росію на Європу
Ольга Дубенська, для ЕП — Вівторок, 3 березня 2015,
Росією українські трудові мігранти цікавляться все менше і менше.
"Це зумовлено політичними мотивами. Українців, особливо із заходу, не так радо зустрічають, як раніше, а вони становили майже половину міграційного потоку до Росії", - зауважує експерт організації "Карітас України" Григорій Селещук.
Тиск на економіку РФ у вигляді санкцій та різке падіння рубля змусили задуматися про переїзд з Росії не лише українців, а й вихідців з країн центральної Азії. Тепер заробітчани зможуть переслати рідним значно менші суми.
Для українців створені додаткові перешкоди з боку російської влади. З 1 січня 2015 року вона вимагає отримувати так звані трудові патенти.
"За останній рік міграція з Росії в Україну активізувалася, особливо у західний регіон. За неточними даними, в Україну виїхало від 500 тис до 1 млн етнічних українців, які не бачать перспектив у Росії через терор російської влади. Однак українці, які мають сталі робочі контракти, залишаються.
За офіційними даними їх 500-600 тис в Сибіру і близьких нафтових районах та 50-200 тис - у центральному регіоні та Московській області", - розповідає ректор Українського державного університету в Москві, професор Віктор Ідзьо.
Поки Росія втрачає популярність серед заробітчан, працевлаштування в західних країнах стає все привабливішим на тлі зростання курсів долара та євро.
Заробітки українських трудових мігрантів залежать від сфери діяльності та країни. До того ж, варто розрізняти заробітчан та людей, що працюють за спеціальністю. "Тимчасові трудові мігранти, зайняті у будівництві, сільському господарстві, сфері послуг, торгівлі чи туризмі, отримують 500-1200 євро", - каже Терещенко.
За дослідженнями середній місячний дохід українських заробітчан у 2010-2012 роках становив: у Росії - 874 дол, Польщі - 560 дол, Німеччині - 1 798 дол.
Люди, які їдуть за кордон працювати за спеціальністю, більш вимогливі до рівня оплати праці. Нерідко вони планують забрати з собою сім'ї, та й рівень витрат на життя диктує вимоги до оплати праці.
У пошуках кар'єрних перспектив за кордон виїжджають представники різних професій. Найчастіше - IT-спеціалісти, інженери, медики, технологи. Рідше - працівники фінансової сфери. "Рівень зарплати, на який зазвичай погоджуються спеціалісти, починається з 3 500 євро", - підкреслює Терещенко.
http://www.epravda.com.ua/publications/2015/03/3/528016/
Siver_
много уже выехало кто домой, кто в ЕС, местные тоже валят, в Химках работал, сейчас на 400 доларов еле найдеш, проживания значительно подорожало.
Arthur Babay
В России украинские специалисты ценятся гораздо больше, чем молдоване или из азиатских республик....и зарплата у них выше..
Александр Гуляев
а нужны в Европе такое количество разнорабочих?
Yuri Slisaruk
Александр Гуляев:
А Вы статью вообще читали? Там не только о разнорабочих, но и о высококлассных специалистах. А вообще меня всегда удивляет, когда русские с пренебрежением говорят об иностранных специалистах и радуются, что скоро избавятся от украинцев. Святая простота... Поверьте, я знаю, о чём говорю т.к. у моих российских заказчиков украинские специалисты - на все золота.