pan_andriy (pan_andriy) wrote,
pan_andriy
pan_andriy

крига скресла?

Роман Горбик, для “Телекритики” / 26.01.2006

Принципова позиція прокатників, які досі послуговувалися копіями, продубльованими в Москві і відповідно набагато дешевшими, така: ми загалом згодні, але квоти треба зменшити і за дублювання має платити держава з коштів, виділених бюджетом на розвиток національного кіно.

Тим часом віце-прем’єр Кириленко наголосив, що Постанова – продукт тривалих дискусій і компромісів у тому числі і з прокатниками – не може бути скасована. Вона поновлює порушені права 70% громадян, які згідно з переписом визначили рідну мову як українську і не можуть побачити нею жодного фільму. Можливість фінансування чи дотування приватного прокатного бізнесу з держбюджету В’ячеслав Кириленко виключив, але сказав, що уряд готовий всіляко підтримати дистриб’юторів організаційно, наприклад, шляхом створення в Україні власної DOLDY-студії.

Прокатники висували ще ряд аргументів, серед яких були навіть такі химерні, як “глядач не хоче бачити українськомовних фільмів” та “наші актори погано озвучуватимуть”. Ще однією прикметною рисою представників дистриб’юторів стало повсякчасне вживання українських висловів – з підкресленою зневагою й сарказмом.

Позиція народного депутата Леся Танюка була радикальною: “Або прокатники виконуватимуть постанову, або у нас будуть інші прокатники”.

...власники кінотеатрів фактично ж не заробляють на фільмах, вони заробляють на поп-корні, кока-колі та ігрових автоматах. Левову частку своїх прибутків дистриб’ютори відправляють в Росію.

Чому українська мова стала в один список з есперанто чи якимись напівмертвими говірками? Я не вірю в те, що в Севастополі не підуть на Гаррі Поттера українською мовою, а в Донецьку – на “Нарнію”. Ринок Мела Ґібсона не зменшився від того, що він зняв фільм мовою, якою ніхто не розмовляє (“Страсті Христові” – арамейською). Я думаю, що такі заходи як цей організовуються винятково до виборів – на догоду тим політичним силам, які відстоюють запровадження російської мови. Історія згорнеться не тільки після виборів, а й після того, як з’явиться перша українськомовна дубльована стрічка і стане ясно, скільки вона зібрала, в т.ч. й у порівнянні з російською копією.
http://www.telekritika.kiev.ua/articles/128/0/6543/
via  vjn 

akv Дата: 16 Jun. 2006 р. 18:25
Вчора заходив до каси кінотеатру у ТЦ "Аладін". "Тачки" є на чотирьох сеансах. Так от, у розкладі на двох сеансах позначка (рус.) закреслена і олівцем написано (укр.), тобто все показують українською. http://forum.pravda.com.ua/read.php?2,1036134,page=2


З розвідки vjn :
Для фільму Пітера Джексона “Кінґ Конґ” вона виглядає так:
Київ - 31%
Харків - 7%
Одеса - 14%
Донецьк - 3%
Львів - 2%
Дніпропетровськ - 8%.
Як бачимо, хоч Львів справді пасе задніх, лояльний до всіх мов Київ збирає стільки грошей, скільки весь схід і південь України разом узяті.

Тільки наша компанія має прямий контракт з UIP та “Buena Vista International”, три інші компанії йдуть через російських посередників. Оскільки “Gemini” – німецька компанія, вони теж не мають нічого проти української мови. Але дві інші компанії, які мають права Time/Warner” і “Columbia/Tristar” – це російські компанії “Каскад” і “Каро”. Вони журяться про одне: що як тепер, коли вийшла постанова про дублювання українською мовою, американці прийдуть до них і скажуть: ну а пощо нам посередник з Москви?

Американці платять колосальні кошти, мінімум 50 тисяч доларів на один фільм. В Україні тих фільмів є 100 на рік – ми говоримо про 5 мільйонів доларів, які американська кіноіндустрія готова вкласти в розвиток української. Очевидно, що всі переклади будуть зроблені в Україні, всі актори будуть українські, всі звуки будуть награні тут. Чи будуть вони тут зведені – залежить від технічної бази. Я вже знаю бізнесменів, які готові вкласти гроші в будівництво таких студій.
http://vjn.livejournal.com/63068.html?view=160860

Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 16 comments