pan_andriy (pan_andriy) wrote,
pan_andriy
pan_andriy

давньокиївська расололія

Таблиця з Вікіпедії:

 Раси Києва VI cт. %
нордійська  30,0
середземноморська 24,2
 арменоїдна 18,6
 ляпоноїдна 24,2
 палеоазійська 3,0


<th></th><th></th><th>1. Нордійський тип характеризується красивою зовнішністю, високим зростом, світлим волоссям, блакитними очима, довгим обличчям з прямим тонким носом, розвинутим підборіддям. Розумова характеристика: витривалість, правдолюбство, сила волі, пильність, любов до порядку, впевненість у собі, розсудливість. Нордієць не терпить в інших розхлябаності, пліткарства, нестриманості у поведінці, галасу; він не вміє прощати, не любить сам каятися. Він не швидко знаходить собі друзів, заприязнюсться далеко не з кожним.
Нордійська раса найбільше поширена. в Скандинавії, Англії, Бельгії, на півночі Німеччини, у Франції.
(Ю. Липа, 1938)
http://etno.iatp.org.ua/lozko/r05.html
Довгоголові, довголиці. Ясна пігментація, тонке, трохи хвилясте волосся, блакитні очі, високе чоло, тулуб короткий, пальці довгі.
(Енциклопедія Українознавства Мюнхен - Нью-Йорк, 1949)
Найдавніша раса України. Праєвропейці.

2. Середземноморський тип - За характером це найбільш творчі натури, закохані в життя, в мистецтво, романтики, революціонери, змовники, ідеалісти. Серед них багато винахідників, талановитих, пристрасних, обдарованих натур. Їм притаманне творче горіння, певна нематеріальна духовна енергія, яка формує суспільство. Таку силу мають одержимі непересічні особистості.

Вони люблять усе вишукане, яскраві барви, рельєфні форми. Це добрі проповідники, красномовні оратори. Цей тип поширений в Піренеях, на Корсиці, в Сардинії, Італії, Франції, на півдні Балканського п-ва і в Північному Причорномор'ї.  (Ю. Липа, 1938)
http://etno.iatp.org.ua/lozko/r05.html
Хвилясте волосся, темні очі. Чоло середнє і високе. Ніс м'ясистий, але рівний. Тулуб довгий, руки короткі.
Первісно походять з Північної Африки. На території України з доби раннього палеоліту.
(УЕ)

3. Арменоїдна раса. Не дуже високі, круглолові, поздовжньолиці брюнети. Темна пігментація; волосся хвилясте, темні або карі очі, високе чоло, тулуб довгий, грудна клітка вигнута, плечі широкі.
В Україні з кінця неоліту й на початку бронзової доби. Побутує думка, що трипільська культура - переважно арменоїди. Походять з Малої Азії й Персії.
(ЕУ)

4. Ляпоноїдна раса - певним чином монголоїди. (Назва від лапландських саамів). Низькі, широколиці, тверде волосся, темні очі, плескатий і кирпатий ніс, вузькі очі, тулуб довгий, пальці короткі.
В Україні з доби середнього палеоліту. Поширені в середній смузі Зах. Європи.
(ЕУ)
Остієць - це типовий дрібний міщанин з вульгарними смаками. В усьому намагається слідувати моді, будь то модний одяг чи модна книжка, чи модна ідея - тут вживаємо термін Юрія Липи, - тобто те, що визнане всіма. Він не вміє панувати над своїми забаганками, завжди розслаблений і нерішучий у вчинках, ніколи не буває твердим і відчайдушним.
http://etno.iatp.org.ua/lozko/r05.html
Про якісь більші расові впливи тюркських та монгольських племен на Україну трудно говорити, бо серед населення півд. України тільки винятково зустрічається монгольська пляма, скісний виріз очей і рівне чорне волосся.
(Вікіпедія)

4. Палеоазійська раса - угро-фіни Полісся. Походять з території Росії, на території України з нової доби.Нордійці + ляпоноїди = субнордійці, східноєвропейці.
Довгаста голова, коротке широке обличчя, кирпатий ніс.(УЕ)

Нордійці + арменоїди = динарці. (УЕ)
Це люди огрядні, високі, міцно збудовані, сильні фізично. Вони веселі, співучі. Люблять свій край, свою садибу, свою хату. Чесні, горді, сміливі, але дуже вразливі, добродушні. Природжені вояки, але воюють і повстають у крайніх випадках. На думку професора Вадима Щербаківського, це раса, котра витримала всі навали і збереглася через тисячі літ аж до наших днів. Цей тип більше відзначається почуттєвістю, яка не спрямована на перетворення світу, бо динарці віддають перевагу почуттям перед пізнанням і волею. Але за наявності добрих провідників ці люди можуть досягти великих успіхів у побудові держави. Поширена ця раса в Альпах, в Боснії, Герцоговині, Хорватії, Албанії, Австрії, Німеччині, Україні.
(Ю.Липа)

Динарці+субнордійці = альпійці. Низькі, круглоголові чорнявці. (УЕ)
Цей «альпійський тип в своїй чистій відміні виступає однаково часто на цілому просторі України, мішана відміна цього типу заступлена найчастіше в середній полосі, що безпосередньо злучається з альпійсько-судетськими краями; найбільше заступлений цей тип в південній полосі. Загалом представники цього расового типу займають одну п'яту частину населення в середній полосі»
Раковський—Руденко
(Віктор Петров "Походження Українського Народу ")
http://www.ukrcenter.com/library/read.asp?id=137&page=3

"Єндик писав, що в українців переважють, по-порядку зменшення вагомості такі расові типи: динарський, субнордійський, сублапоноїдний (напевно маються на увазі центрально-європейські і балтійські варіанти), нордійський, середземноморський."
http://slavica.maillist.ru/forum/read.php?f=1&t=2421&a=1


Нордієць, ляпоноїд і динарець.


Кадр з фільму "Як козаки куліш варили".
Гулак-Артемовський і Роксолана - динарці, Гр.Тютюнник - нордієць (арменоїд?), Яковченко - ляпоноїд, Хмельницький - середземноморець,Вірастюк - динарський ляпоноїд (?), Леся Українка - нордійка, Ліна Костенко - субнордійка.

Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 18 comments